Wpis z mikrobloga

Od czego zacząć przygodę z muzyką elektroniczną? Grałem tyle lat na gitarze, rozumiem teorię muzyki, chciałbym rozpocząć z czymś zupełnie innym. Byłem zawsze fanem ambientu, dubstepu i minimal techno i takie też gatunki mnie interesują, jeśli chodzi o tworzenie. Jaki sprzęt na początek? Porady? Bawiłem się we fruity loopsie prostymi rzeczami i sprawia mi to niebywałą przyjemność.

#tworzeniemuzyki #muzyka #mirkoelektronika
Pobierz
źródło: comment_1641504133mCFSpJgaA2Nx4lhd8Mjw4D.jpg
  • 9
@Kosciotrup: ale z czym masz problem? Skoro juz się bawiłeś w fl to trzeba to po prostu robic, sprzet ci niepotrzebny na poczatek, nigdzie nie bedziesz i tak pierwszych gniotów publikować. Tutoriale na yt, duzo zabawy, duzo eksperymentów, poznawania narzedzi. Skoro znasz teorie, masz już jakiś sluch/wyczucie to została sama przyjemność. Możesz wykupic sobie konto na Splice.
@Kosciotrup: Zacząłbym od dobrego DAW-u. Już kilka propozycji padło, ja ze swojej strony mogę polecić Abletona (aczkolwiek jest troszkę drogawy). Dalej możesz zainwestować w porządne monitory odsłuchowe, a potem instrumenciki (ostatnio kupiłem sobie mini-klawisze i fajnie usprawniają proces).