Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś mógłby podzielić się opiniami na temat mieszkania w Zielonej Górze? Chodzi mi o wady i zalety tego miasta. Obecnie mieszkam w większym mieście, ale chciałabym uciec do mniejszego. W Zielonej byłam kilka razy i jakoś mnie oczarowała, ale to za krótki pobyt, żeby wyrobić sobie opinię.

#zielona #zielonagora #miasto #przeprowadzka #wady #zalety

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d7fc7b37651b000a9095ba
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania mieszkanie w Zielonej jest całkiem spoko, wszędzie las dookoła, dużo parków, zieleni, mieszkania tańsze niż w większych miastach, raczej jest co robić. Z pracą wiadomo, są mniejsze możliwości ale trochę różnych firm jest więc coś się da znaleźć.

Zależy jeszcze co dla ciebie jest ważne bo zadnych szczegółów nie napisałaś ale ja się przeniosłem do zielonej jakieś 5 lat temu i sobie chwale to miasto.
Mój kumpel w ten sposób kiedyś został w Zielonej: Przyjechał z większego miasta pomóc w remoncie mieszkania, pomieszkując w nim przez ten czas. Wieczorami wychodził na deptak, do knajp, w weekendy jeździł rowerem po okolicznych lasach, i uznał że tu się po prostu przyjemniej, spokojniej żyje. Mieszka tu od dwudziestu lat i nie żałuje.

Jeśli jednak w twoim przypadku jest to jedynie pierwsze wrażenie, a decyzja dość poważna, to polecam wziąć sobie
@AnonimoweMirkoWyznania: to ten wątek https://www.wykop.pl/wpis/62886747/mireczki-ktore-mieszkaja-w-opole-zielonagora-lub-c/

Wiadomo, w każdym mieście jest coś do poprawy. Jeśli chodzi o miasta kompaktowe koło 100k mieszkańców to moim zdaniem fajne miejsce. Ostatnio zmienia się wiele na plus. Ludzie chcą się bawić i dobrze zjeść w knajpach więc te miejsca w końcu powstają (kiedyś było z tym cienko). Przyroda blisko, chociaż wszędzie te lubuskie sosny ( ͡° ͜ʖ ͡°) również blisko stąd w
@cielak44: ecommerce, IT, marketing. ZG to jest takie małe zagłębie firm, gdzie to jest potrzebne. A jesli chodzi o samo miasto - jestem z gorzowa, potem mieszkalem w szczecinie, poznaniu, łodzi i berlinie. W ZG najlepiej :)
Przeklejam to co napisałem 2 dni temu:
"w Zielonej Górze jest ok jak na tej wielkości miasto.
Trochę knajp i restauracji znajdziesz, więc jeśli nie spędzasz wolnego czasu tylko na odkrywaniu nowych miejsc z piwem/jedzeniem to spoko.
Życie nocne - głównie x-demon, do tego heaven, prywatka, one love.
Kulturowo ok, masz kino, muzeum, teatry czy jakieś tam placówki muzealno dydaktyczne jak Centrum Nauki Keplera czy Muzeum Przyrodnicze.
Ze sportu tylko Żużel i
PrzyjemnaPantera: wszedlem na google maps, popatrzylem na google street view, tak z kilka rejonow w ZG i przedmiescia i sie przerazilem. Jestem z Lublina i to wyglada tak samo jak Lublin. Oczekiwalem jakiegos miasta po niemieckiego, albo troche wiecej "common sense" i pieniedzy na remont elewacji z racji ze tak blisko granicy z Niemcami, natomiast to wyglada tak samo jak Lublin, z takim samym bezgusciem mieszkancow. Przez bezguscie mam namysli np.
AnonimowaJulka: a tak serio to chcialbym dodac ze to serio wyglada jak stereotypowa europa wschodnia. Jak zyje w UK, to zdecydownie to nie jest tak ze pojade sobie do jakies wioski i to bedzie wygladac jak ZG. To jest po prostu nie mozliwe, takich wiosek nie ma w UK. Centrum jeszcze, jeszcze, natomiast dzikosc przedmiesc to jakby nie napisy po polsku i ktos mi powiedzial ze to Ukraina czy Bialorus czy
OP: @joybubbles: Ja cenię sobie bliskość natury, spokój, nie korzystam szczególnie z restauracji, pubów, klubów itp. Jak tam spacerowałam, to było jakoś spokojnie, dużo zieleni. Czułam się w tym miejscu bardzo dobrze.

@norbi111: Ja jestem ze Szczecina, ale męczy mnie to miasto.

@majorponury: Mogłabym jeździć rowerem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@p4damczyk: Mnie nie zależy na pracy w korporacji, może być i mała "firemka".
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli zależy Ci na spokoju, dużej ilości zieleni dookoła, a jednocześnie nie chcesz wyjeżdżać w puszcze tylko chcesz jednak mieć też kontakt z cywilizacją to ZG chyba będzie dla Ciebie idealnym miastem.
Niby spore, a jednak małe. Niby niewielkie, a jednak niemal wszystko w nim jest.
Pracę jakaś ogarniesz na pewno, bezrobocie jest bardzo niskie.
wszedlem na google maps, popatrzylem na google street view, tak z kilka rejonow w ZG


@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chodzi o Google Mapa to zdjęcia Zielonej Góry są sprzed 10 lat. Bardziej aktualne są Apple Maps (gdzieś 2019) lub Geoportal. Chociaż to miasto tak się zmienia, że i Geoportal nie uwzględnia wielu nowych inwestycji np mieszkaniowych czy parkowych/w zieleń.