Wpis z mikrobloga

Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osiedle Reduta, najnowszy przykład polskiego postmodernizmu, urbanistycznego kunsztu w upychaniu jak największej liczby ludzi na jak najmniejszej powierzchni. Pogoda dość mroźna, dlatego mam nadzieję, że wszyscy w termosach mają ciepłą herbatę oraz kanapki do posilenia się. Spacer potrwa około półtorej godziny. W drogę!

#zlotawolnoscdeweloperska
#krakow #mieszkaniedeweloperskie #pradnikczerwony
DerMirker - Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osi...

źródło: comment_16416240515Ee6z8Ba5xpR57RhXneElN.jpg

Pobierz
  • 226
@Gigamesh: No #!$%@? jak bys dobrze poszukal to znajdzie sie pelno fanow jarających sie architekturą Londynu, Paryża, Tokio czy Nowego Jorku. To ze ty tak nie powiedziales to nie znaczy ze nie ma ludzi ktorzy tak uwazaja
@Gigamesh a tu na przyklad Nowy Nikiszowiec w Katowicsch. Osiedle wybudowane w srodku lasu, nominowane do „architektonicznych oscarow” - Jak ktos nie wierzy niech wygoogluje. Oczywiscie banda opow napisze tu ze jeden drugiemu do okna zagląda i ze debilizm. Oczywiscie nie porownuje pod wzgledem architektonicznym tego osiedla z gdanska zbudowanego 20
lat temu lekko po kosztach ale odnosze sie typowo i wylacznie do ciasnej zabudowy ktora tutaj wielu hejtuje. To ze wiekszosc
Galapagos_ - @Gigamesh a tu na przyklad Nowy Nikiszowiec w Katowicsch. Osiedle wybudo...

źródło: comment_1641647186M0I0EE7gcW4ABrvoHU8mMY.jpg

Pobierz
@Galapagos_: Czekaj czekaj, akurat zabudowa tokyo chociaż ciasno zabudowana, nie cierpi na wiele przypadłości zachodnich miast, chociażby nakaz zostawiania przerw między budynkami. Często też okna stawia się tak by nie były na przeciwko innych. Poza tym architektura != zabudowa. No i fakt, mieszkanie w małych miastach powiatowych jest zazwyczaj znacznie lepsze niż w dużych miastach, pod względem przestrzeni i terenów zielonych oczywiście, ale to akurat prawda znana od dawien dawna, po
@DerMirker: a czy ktoś kojarzy "osiedle" teraz budowane w wawie przy ul. Plochocinskiej, obok stacji Shell? Tam to #!$%@? między jednym a drugim blokiem jeszcze ciaśniej niż w tej Reducie. To jest w ogóle legalne budować tak blisko bloki?
@Antorus: @DerMirker: @Tranzystor_IGBT: @parov_stelar: @wolodia:
Mi się wydaje, że OPowi chodziło nie o samą idee strzeżonego osiedla, co w sumie w tym #!$%@? patusiarskim kraju jest całkiem dobrym pomysłem, co bardziej o to, że jest tam po prostu #!$%@? wszystkiego, tak że normalnemu człowiekowi chce się rzygać od patrzenia. To jest po prostu chód klatkowy. Ja sam mam kilka mieszkań na strzeżonych osiedlach(w Warszawie i za granicą)
@DerMirker: to nie tylko żłobek ale i przedszkole, które polecam omijać szerokim łukiem, kadra zmienia się tam szybciej niż trener naszej reprezentacji. W zeszłym roku szkolnym przewinęło się tam z 8 nauczycieli ( do dwóch grup) przy czym jeden był od początku do końca.
@DerMirker:

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat. Mogę jeszcze dodać, że kiedyś w Krakowie przyznawana była "nagroda" Archiszopy - https://pl.wikipedia.org/wiki/Archi-Szopa

W 2009 roku nagrodę tę zdobyło Osiedle Zakrzówek, za:

"Ciasnota - gęsta zabudowa działki, z której inwestor starał się wydusić, ile tylko można, spowodowała, że mieszkańcy nowych bloków, po wyjściu na balkon mogą niemal podać sobie ręce. Budynki ustawiono tak blisko siebie, że przestrzeń między nimi wystarczyło zadaszyć, aby powstały klatki schodowe. Oszczędność