Wpis z mikrobloga

Zwracam się do ekspertów z tagu #inwestujzwykopem #inwestycje #inwestowanie

Mircy, polećcie mi proszę czym warto się zainteresować żeby uchronić się przed inflacją. Chciałbym dobrze podpowiedzieć ojcu w co tu zainwestować kasę bo ma całkiem nie mało oszczędności na koncie, na które harował na zmiany w kołchozie latami i z każdym dniem traci mnóstwo kasy.. Rozważałem kilka opcje m.in:

a) dywersyfikacja portfela na obce waluty

b) zakup mieszkania

c) Fundusze Inwestycyjne

Jeżeli ktoś jest w stanie polecić jakąś dobrą lekturę opisującą np. historycznie jak wyglądały poprzednie kryzysy w Polsce i na świecie i jak radzić, przeciwdziałać temu procederowi byłbym mega wdzięczy, tak samo proszę o jakieś porady co robić w takiej sytuacji.

#inflacja #inwestycje69 #pomocy
trzeciarzesza - Zwracam się do ekspertów z tagu #inwestujzwykopem #inwestycje #inwest...

źródło: comment_1641668650V6dxOVVkVeQp7Z67Pz9Bwf.jpg

Pobierz
  • 7
A) to spekulacja
C) fundusze są drogie, jak chcesz w tym kierunku to spójrz na serię o ETFach na inwestomat.eu, jest taniej i lepiej.
B) to wymaga najwięcej zaangażowania, nie wiem co powiedzieć - ja teraz z dużą ilością gotówki bym mieszkania nie kupował.
D) obligacje indeksowane inflacją, jeśli tata woli nie ryzykować utraty kapitału, jest to najbezpieczniejsza opcja.
@trzeciarzesza: jak masz bardzo duzo kasy i jakaś działkę to kupowanie materiałów budowlanych i w późniejszym czasie budowa domu (najlepiej jakis piętrowy na wynajem, zawsze później będzie jakaś kasa z wynajmu), cześć tez w złoto, srebro, stal(tez bo pójdzie w gore przez duze koszty prądu)
@trzeciarzesza: @bertnor: @Witson: dzięki za odpowiedzi, mój problem polega na tym że nie umiem sam ocenić atrakcyjności tych inwestycji, czy są one dla mnie. Przeanalizujemy te opcje, lecę edukować się dalej w tym temacie. Nie obrażę się jakby jeszcze jakiś Miras dodał coś od siebie zapraszam do wymiany poglądów.
@trzeciarzesza: jak chcesz sobie, czy ojcu poczytać to najlepiej odwołać się do klasyki: Burton Malkiel i jego "random walk on wallstreet' - wyśmienita książka, łatwo się czyta, jasno i przejrzyście napisana.
Poza tym możesz sobie poszukać stronę vanguarda i ich lifestrategy funds, albo samemu coś złożyć z etf-ów.
@trzeciarzesza: Koledzy Ci mądre rady dali. Ja od siebie też pragnę podkreślić, że inwestomat.eu to bardzo dobre źródło wiedzy. Pisałeś, że masz problem z oceną atrakcyjności tych opcji. Myslę, że właśnie ten blog (czy inny, który też polecam, przynajmniej na start - marciniwuc.com) dużo wyjaśnią. Możesz też podsunąć je ojcu, razem poczytacie i ocenicie :)