Wpis z mikrobloga

Wykopki, był ktoś z Was w 1z10?

Mam takie oto pytania, z waszych doświadczeń czy z relacji innych graczy:

Czy uczycie się na teleturniej i jak to przygotowanie wygląda, czy idziecie z marszu? Rozumiem, że można sobie odświeżyć mitologię czy układ pierwiastków, ale inne dziedziny..? I ile czasu na to się poświęca?

I kim są ci wybitni zwycięzcy Wielkich Finałów, jak ostatnio Sebastian - czy też się uczyli pod turniej, czy mają wiedzę ze szkoły świetnie zakonserwowaną, czy może są jakimiś sawantami, z którymi "normik" nie wygra?
#1z10
  • 10
@spiegelglas: ja nie bylem ale chcialbym byc, wyslalem tydzien temu formularz zgloszeniowy i brak odpowiedzi. Jesli zostalbym zaproszony to raczej nie bede sie specjalnie do tego uczyl, moze pogram troche w quizwanie, chociaz jestem swiadomy, ze tam polowa pytan nie ma szans pasc w 1z10
@93michu93: też byłem na eliminacjach, 17 poprawnie na 20. Pytania które pamiętam z eliminacji to np. czy sinus jest funkcją okresową, kolory flagi Danii, kto zastał Polskę drewnianą zostawił murowaną, rok bitwy pod Monte Cassino. Wiedza powszechna i ogólna, choć muszę przyznać pytania super zróżnicowane, w większości banalne.
@93michu93:
1. Mydłodrzew, zwierzę czy roślina?
2. Barwy flagi Hiszpani.
3. Imiona pingwinów z Madaskaru.
4. Jak nazywa się rada lekarzy?
5. Cogito ergo sum - co znaczy?
6. Jak się nazywają stepy w USA ?
7. Gambit - szachy czy brydż ?
8. Przedmioty używane przez aktorów.
9. Córki Odyna.
10. Za ile srebrników sprzedano Jezusa?
11. "Amadeusz" - film o którym kompozytorze?
12. Hagiografia - czyj to żywot?

Więcej