Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś obeznany w tematyce fotowoltaniki?
Przymierzam się do budowy małej instalacji balkonowej, przeznaczonej do ogrzewania „oranżerii” tzn. pokoju w którym zimują moje kwiatki a przy okazji zasilania koparki krypto.
Ze względu na dopasowanie wymiarów do płyt balkonowych planuję zabudowę paneli 110W poli w ilości sztuk pięć, do tego jakiś regulator 30A i akumulatory. Z nimi związane jest moje pytanie jaka ma być pojemność aku by zapewnić stała pracę koparki o mocy 150-170 W i czy w ogóle moc paneli wystarczy do zapewnienia całodobowej pracy koparki?

#fotowoltaika #mining #oze
  • 17
@Lketoglutaran: Fakt, to raczej PC pełniący funkcję koparki:) Na wielki zwrot nie liczę, ale niebawem skończy mi się źródełko „darmowego” prądu, więc zanim nie znajdę nowego to „kopara” może posłużyć jako ogrzewanie, zawsze trochę oszczędzę na gazie.
Panele i tak miałem kupić by dogrzewały dom gdy jestem w delegacji, więc nie traktuję tego jako inwestycję w krypto. Z moich wyliczeń wynika, że potrzeba aku o pojemności 200Ah/12V by komp mógł pracować
@Tank1991: Moja karta jest ze stycznia 2021 więc nie ma lhr, pomiar wykonany w trakcie kopania (przy rozruchu jest więcej) profesjonalnym przyrządem więc nie mam co do niego wątpliwości. Trochę posiedziałem na ustawieniami minera (początkowo było ok. 250W) by ograniczyć moc elektryczną przy minimalizacji spadku mocy wydobywczej ok. 59Mh.
A ile powinna brać wg Ciebie 1070Ti na płycie z Core2Duo 1,6GHz bez dysku twardego, bo może jeszcze da się coś obniżyć?
@Urceusz: W zimę na pewno nic z tego nie będzie a akumulatory są drogie. Jak chcesz koniecznie mieć pv to podłącz te panele do mikrofalownika i normalnie zgłoś do energetyki do końca marca.
@slavkowsky: Rzecz w tym, że akumulatory mogę mieć za darmo w postaci 3kW UPSa z kilkoma modułami baterii i tak planowałem sobie je do czegoś zastosować. O poważnej instalacji pv myślę, ale z tą którą planuję mogę mieć problem ze zgłoszeniem, ze względu na fakt, że mam w domu instalację 3-fazową. A na domiar złego musiałbym poważnie przerobić instalację elektryczną by podłączyć ją do rozdzielnicy.
@Urceusz: Możesz podłączyć inwerter 1-fazowy do sieci trójfazowej jak coś, nawet do zwykłego gniazdka. Uwiń się do końca marca bo później to bida będzie po zmianach rozliczeń. A rozbudować potem można na starych zasadach. Z offgridem daj se spokój bo być musiał mieć cały pokój akumulatorów
@grzechoo: Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Teraz już wiem, że będę musiał zamontować panele na dachu a tego sam już nie zrobię, więc czeka mnie szukanie fachowców. Jak nie uda mi się znaleźć kogoś kto mi to zrobi do marca, to sam założę tek 550W on-Gird i zgłoszę do elektrowni.