Wpis z mikrobloga

WOLNE MEDIA!!!

Tak bardzo bawi mnie ten przekaz. Jakby ktoś uważał, że media są w ogóle wolne i niezależne, to jest w błędzie. Jeśli ktoś uważał, że za poprzedniej władzy było podobnie, to też jest w błędzie. Sporo przez bana mnie na wykopie ominęło, ale może streszczę wam jak było za poprzedniej władzy.

TVP - Nie było tak nachalne, natomiast swoje programy prowadzili politycy, którzy sprzyjali PO, np Lis, który za swoje programy kasował ponad 100k/miesiąc, gdzie śmiał się z Michnikiem, że Komorowski jest taki dobry, że musiałby przejechać zakonnice w ciąży na pasach, żeby przegrać z Dudą. Generalnie stołki też były obsadzone swojakami, tyle, że nie we Wiadomościach, a programach politycznych.

TVN - Od zawsze była to telewizja, która sprzyjała Platformie, więc nie ma się co dziwić, że dziwnym trafem nie wyniuchali żadnej afery. Niezależnie kto rządzi, afery i nepotyzm będzie zawsze, ale jakoś dziwnym trafem nikomu wtedy nie chciało się szukać

Polsat - Zawsze było im po drodze z tym, kto rządzi, bo nie chcieli się narażać.

Wyborcza,Newsweek etc - Media potężnie dotowane przez rząd, które pisały zgodnie z ich interesem.

Oczywiście to co robi PiS to skrajna patologia, natomiast bawi mnie niemiłosiernie, jak ktoś próbuje mi wmówić, że za poprzedniej władzy była wolność mediów. Nie była. Dlaczego sporo afer nie wyszło na jaw lub nie jest tak wiarygodna? Bo nie miał kto przeprowadzić dziennikarskiego śledztwa XD Jedyne "opozycyjne" wówczas media to były takie media jak TV Republika, TRWAM czy Radio Maryja, a to mało kto traktuje poważnie.

I niezmiernie bawi mnie, jak ktoś zarzuca Polsatowi, że jest rzekomo "PiS Light", gdzie jest to prywatna stacja i może robić co chce, natomiast nie zarzucał wcześniej stronniczości ani Wyborczej, ani Newsweekowi XD

Obecnie rządzą nami chorzy ludzie, a poprzednia władza składała się z resortowych dzieci i ludzi poobsadzanych na stołkach po znajomościach, nierzadko z partyjnymi powiązaniami ¯\_(ツ)_/¯ Prawda jest taka, że w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, póki w niepamięć nie pójdzie pokolenie PRL i Solidarości.

#bekazlewactwa #konfederacja #lextvn #tvn #bekazpisu #bekazpo #polityka
  • 16