Wpis z mikrobloga

@bolsonn: takie same są i obręcze z grubsza też takie same (przepisy tam pozwalają na 1-2cm różnicy). Może kwestia kąta ustawienia kamery? Hale w Polsce, czy w ogóle w Europie w ogromnej większości są ciasne, przynajmniej w porównaniu do NBA. Kamery nie są często ustawione optymalnie, tylko tam gdzie jest miejsce (czyli np. nisko). Gdybam skąd możesz mieć takie wrażenie :)
@iAmTS: no tak wizualnie może tak, chociaż rozmiary boisk FIBA vs NBA to mają (w sensie prostokąta) mniejszą różnicę niż ta różnica w oddaleniu linii za 3 na szczycie. Nie pamiętam już ale z 20-30cm na szerokość boiska różnicy, a łuk pół metra dalej.
niżsi średnio


@iAmTS: oj, już niewiele chyba :) serio, pozmieniało się i to nie w EU, a w NBA

oczywiście można tam średnie patrzeć i wyliczać, ale to też niemiarodajne, bo to trzeba by przez minuty ważyć - średnie wzrostu które znam są per głowa w rosterze, a to bzdurne wyliczenia będą.

Natomiast parę lat temu jeszcze (nie mówiąc o paręnaście) rzadko w NBA zdarzało się żeby gość 6'5 czy 6'6
@cult_of_luna: @iAmTS: Być może masz rację, znalazłem na Wikipedii takie normy wymiary piłek:
-Standardowy rozmiar piłki w NBA to od 29,5 do 29,875 cali (74,93-75,88 cm)
-FIBA obwód tej piłki powinien wynosić 74,9–78,0 cm
Więc teoretycznie różnica w obwodzie może być 3 cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-FIBA obwód tej piłki powinien wynosić 74,9–78,0 cm


@bolsonn: myślę że w danych rozgrywkach (np. Euroliga czy PLK, czy w ogóle na poziomie jakkolwiek zawodowym) nie ma aż takich różnic i że wszystko jest jeszcze bardziej standardowe, pewnie gdzieś po środku. To są normy dopuszczalne dla wszystkich rozgrywek FIBA granych piłką rozmiaru 7, czyli również dla młodzików U16 w Kambodży, w razie czego gdyby musieli grać jakimś kartoflem który jest ciut