Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, pytanie do aktywnych zawodowo prawników. Studiuję dziennie prawo. Bardzo chciałabym zacząć zdobywać jakieś doświadczenie zawodowe, bo nie oszukujmy się, na studiach nie uczą niczego z kwestii... nazwijmy to praktycznych. W moim mieście prawie nie ma ofert pt. staż dla studentów w kancelarii czy jakiejś firmie związanej z prawem. I kurczę, nawet w takiej Warszawie prawie w ogóle nie ma takich ofert, a jeśli już się coś znajdzie, to chodzi o kilka godzin w tygodniu, zdaje się, że bez żadnego wynagrodzenia. Czy ja nie umiem szukać? A może kancelarie nie ogłaszają się z takimi ofertami i czekają aż ktoś ewentualnie sam się zaproponuje? Myślałam nad tym, ale trochę głupio mi rozsyłać do kancelarii maile z CV i jeszcze stawiać przy tym jakiekolwiek wymagania typu "chcę u was pracować, ale tego i tego dnia od tej do tej, bo potem mam zajęcia na uczelni...", wydaje mi się, że to zdecydowanie nie byłoby dobrze odebrane ;// No i nie ukrywam, że chciałabym otrzymywać za swoją pracę jakiekolwiek wynagrodzenie. Perspektywa pracowania za darmo trochę mnie zniechęca, bo równie dobrze mogłabym zatrudnić się w h&m i zarabiać w tym czasie pieniądze... Tylko, że tam nie zdobędę żadnego doświadczenia zawodowego, które przydałoby mi się w przyszłości. Sama nie wiem co o tym myśleć, czy ktoś mógłby mi doradzić co mam robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#prawo #prawnik #adwokat #notariusz #radcaprawny #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dc854b7cb451000c1718b7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chodzi ogólnie o pracę, to ofert zawsze było mało na portalach wszelakich. Taka specyfika branży, która opiera się w dużej mierze na zaufaniu. Nie ma potrzeby też dawać ogłoszeń o jakieś staże, bo co roku przychodzi tyle CV, że nie widzę sensu. Natomiast, jak chcesz się załapać gdzieś jako student, to najlepiej sobie wybrać z grubsza co Cię interesuje i tam uderzać osobiście. Idziesz przykładowo do kancelarii, przedstawiasz się,
Wysyłając maile z CV do interesujących Cię kancelarii nic nie stracisz, a możesz zyskać :) W tym zawodzie musisz nauczyć się "na chama" iść po swoje i nie oglądać się na innych. W kancelarii w której pracuję wiele osób wykonuje prace 100% zdalnie, więc szukając nie ograniczaj się tylko do swojego miasta. Dodatkowo polecam grupę na Facebooku "prawniczki nie tylko o prawie" - raz w tygodniu dodawany jest tam post, pod którym
@AnonimoweMirkoWyznania: warto patrzeć na stronę biura karier Twojego wydziału prawa. Często pojawiają się tam fajne oferty. Oprócz tego trzeba szukać na olx, pracuj.pl i innych tego typu portalach. Ostatnią opcją są nabory do Służby Cywilnej i następnie praca w administracji publicznej. Co ważne na spokojnie można znaleźć pracę bez znajomości lub prawnika w rodzinie.
@AnonimoweMirkoWyznania przede wszystkim to zależy na którym roku studiów jesteś. Możesz spróbować zrobić tak jak polecono Ci wyżej, czyli przejść się po kilku kancelariach, możesz też próbować nadsyłania CV, a następnie po jakimś czasie kontaktu telefonicznego. Jeśli jesteś na 4-5 roku studiów to jest szansa na jakiś ułamek etatu w kancelarii. Dużo też zależy od tego w jaki zawód celujesz. U notariusza jest o to zdecydowanie ciężej, bo notariuszy jest też zdecydowanie