Wpis z mikrobloga

Co tam ludki? Coś tagi dot. grafiki obumarły w ostatnim czasie :(

Małe chwale się, byłem odpowiedzialny za świecenie w nowym Pracuju.
Jaram się, bo to mój pierwszy (no dobra drugi) projekt w Maya i pierwszy w Redshift.

Niestety firma Pracuj.pl wrzucił jakąś strasznie ciemną wersję i sporo fajnych detali zaginęło na zawsze :(

ps. mały teaser - niebawem wrzucę mikro konkursik na mirko.

#vfxnews #grafika3d #grafikakomputerowa #redshift #maya #autodesk #maxon
loczyn - Co tam ludki? Coś tagi dot. grafiki obumarły w ostatnim czasie :(

Małe ch...
  • 51
@loczyn: Totalnie się nie dziwię tego obrazka :D Przecież dla Cienemowca, środowisko Mayowo-Autodeskowe musi być przeżyciem traumatycznym. Sam spędziłem przy niej pół życia, ale dla freelancera to okazało się, że ona zupełnie nie ma sensu. Jako kombajn do workflow przy animacji jasne, ale tak prywatnie to matkobosko.
Mayowo-Autodeskowe


@Wakacje_na_Trisolaris: Ale chciałbym w tym miejscu powiedzieć, że jeśli chodzi o firmy, to największym rakiem obecnie jest Maxon, a akurat Autodesk wypada bardzo dobrze ostatnio.

Ale to tylko mała dygresja :D

Cinema dla freelancera jest spoko, jak robi np. motiony albo sam małe projekty.
Jak ktoś np. jest Character Artist no to lepiej mieć Zbrush + Maya.
Animatorzy - Maya itd.

Klasycznie - to zależy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: no właśnie co Maxon odwala? bo ciągle widzę same negatywy co do nich, a sam siedzę w świecie Blenderkowym i wszelkie dramy branżowe przechodzą obok daleko gdzieś. Rozumiem, że przejęli Zbrusha i są mega obawy o jego przyszłość i że model biznesowy mają jakiś bezsensowny... Ale generalnie na forach przewija się, że Maxon to nowe jeszcze gorsze Adobe, więc co tam się dzieje? :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: too dlategooo taki szalony przypływ freelancerów do Blendera. Teraz wszystko jasne.
Generalniści od C4D którzy nie chcą płacić kroci za soft to średnio mają jakąś idelaną altertywę teraz. Maya nie jest taka "flexible" jak C4d. 3ds max umiera od lat, a tam i tak głównie archviz. Zostaje Blender + free Houdini. Co jest połączeniem kuriozalnym :D
@Wakacje_na_Trisolaris: Nie no Cinema jest spoko, bo płacąc te 4600 rocznie (Cinema + RS) można zrobić dużo.
Niemniej, nadal uważam, że to całkiem sporo gdy np. taka Mayka z wbudowanym silnikiem Arnold (bardzo dobry) kosztuje 1500 zł.
@loczyn: Właśnie obejrzałem, świetna seria. Bardzo ciekawie poprowadzone dialogi, podoba mi się też spójność każdego bohatera z jego rolą / rasą? :) Jeżeli było sporo poprawek i planowania to na pewno się to opłaciło. Myślę, że pracuj.pl dobrze zrobiło, decydując się na zmianę kierunku w stronę animacji :)
Właśnie obejrzałem, świetna seria. Bardzo ciekawie poprowadzone dialogi, podoba mi się też spójność każdego bohatera z jego rolą / rasą? :) Jeżeli było sporo poprawek i planowania to na pewno się to opłaciło. Myślę, że pracuj.pl dobrze zrobiło, decydując się na zmianę kierunku w stronę animacji :)


@noonamed: Tak, na pewno dało to, że powygrywali sporo nagród, ale chyba ludziom również się podoba.
Na YT zbiera dobre oceny, sporo wyświetleń i