Wpis z mikrobloga

Czy poparłbyś projekt "Stanów Zjednoczonych Europy" jeżeli zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE i otrzymania do remontu pustostanu / mieszkania należącego do gminy np. włoskiej, francuskiej / mieszkania przejętego przez bank ?
#nieruchomosci

Głosuj

  • Tak 75.2% (2906)
  • Nie 24.8% (958)

Oddanych głosów: 3864

  • 95
  • Odpowiedz
@ogorek: ja poprę każdy projekt stworzenia Stanów Zjednoczonych Europy, bez względu na to czy coś dadzą czy nie, pod warunkiem równości wszystkich członków, na podobnej zasadzie co USA. Tylko w ten sposób Europa będzie w stanie konkurować z Chinami czy USA za parę lat.
  • Odpowiedz
@ogorek: co za głupie pytanie. Poparłym Stany Zjednoczone Europy, gdyby Europa skupiała się na interesie wszystkich krajów UE, uwzglęgniając ich różnice, a nie dbała wyłącznie o własne interesy. Dopóki podejście Niemiec i Francji nie zmieni się - nie ma co nawet rozpoczynać dyskusji o UE.

Polska i Litwa przejęła transport kołowy w UE, więc Francja i Niemcy postarały się o wprowadzenie ustaw, żeby utrudnić tym krajom pracę każąć płacić różne stawki
  • Odpowiedz
@ogorek: te pustostany powiedzmy we włoszech sa wynikiem emigracji ludzi za pieniądzem w inne rejony kraju czy za granicę. Wsie, miasteczka które umierają. Ankietowani jak zwykle nie podumali, gdzie będą pracować, żeby wyremontować #!$%@?łek i mieć co do gara włożyć czyli rozwiązac problem poprzednich mieszkańców xD
  • Odpowiedz
Czy poparłbyś projekt "Stanów Zjednoczonych Europy" jeżeli zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE i otrzymania do remontu pustostanu / mieszkania należącego do gminy np. włoskiej, francuskiej / mieszkania przejętego przez bank ?


@ogorek: ogólnie bez otrzymania do remontu czegokolwiek udzielam odpowiedzi, bo otrzymanie pustostanu to nic innego jak korupcja za "tak".
Jeszcze 5 lat temu, mówiłam zdecydowanie "nie". Teraz mam wątpliwości czy nie jest to dobre, jak
  • Odpowiedz
serio, łudzisz się że Polska będzie drugą Szwajcarią z taką lokalizacją i z takim społeczeństwem? xD


@Erus: dlatego napisałem że gdybyśmy mieli rozgarnięty rząd. Niestety póki co nie ma nawet na kogo głosować
  • Odpowiedz
@thunder08: i niby kto ich wybierze? Ludzie którzy tęsknią za PRL-em?
Poza tym wyjaśnij mi, w jaki sposób stalibyśmy się potęga po utracie głównego rynku zbytu? Co mamy do zaoferowania jako kraj poza tanią siłą roboczą i dlaczego mielibyśmy nie zostać państwem marionetkowym?
Nie jesteśmy Szwajcarią otoczoną przez góry w której trzyma się pieniądze, ani Norwegią leżącą poza centrum Europy, bogatą w zasoby naturalne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evies1980: nie chodzi mi konkretnie o USE, ale bardziej o otrzymanie tych mieszkań za jakiś głos. To dla mnie nie wiele się różni od głosowania na PiS, bo synek kto tyle dał.
  • Odpowiedz
@Evies1980: wspólna armia, wspólna polityka zagraniczna (jeden minister spraw zagraniczych), wspolna konstytucja, a wewnętrznie to pewnie każdy kraj/stan miałby sporą swobodę wewnętrzna jak to ma np miejsce w USA
  • Odpowiedz
Polska i Litwa przejęła transport kołowy w UE, więc Francja i Niemcy postarały się o wprowadzenie ustaw, żeby utrudnić tym krajom pracę każąć płacić różne stawki kierowcom (bo dba o własny rynek). Skoro chcemy być jednością, to nie możemy walczyć między sobą na gruncie ekonomicznym, tylko uznać różnice i przestać wchodzić jeden drugiemu w drogę.


@mariecziek: przecież federalizacja właśnie mogłaby wyeliminować takie rzeczy, a nie je pogłębić. W USA stany bogate
  • Odpowiedz
@pawel_187: No a my mamy parlament europejski, gdzie każdy kraj ma różną ilość posłów - dlaczego tak jest? jesteśmy w końcu równi w UE czy mamy unię dwóch prędkości?
Najpierw zrównajmy prawa wszystkich krajów, a wtedy będziemy mogli mówić o jakimś zjednoczeniu.
  • Odpowiedz
Nie, ponieważ skończyłoby się to pomieszaniem ZSRS z późną Jugosławią. To tak utopijny projekt, że nie ma co roztrząsać reszty propozycji.
  • Odpowiedz
@ogorek: Poparłbym ten projekt nawet bez tych wydumanych "benefitów". Federacja Europejska to po prostu logiczny krok do tego żeby ten #!$%@? europejski włączyć do gry całościowo jako gracza, bez utrzymania podziału na Europę A i Europę B. Wspólna geopolityka, dalsze zacieśnianie ekonomii - to jest krok w dobrym kierunku.
  • Odpowiedz