Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda sprawa z prawami studenta? Według rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018:
Legitymacja studencka zachowuje ważność nie dłużej niż do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów, zaś w przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia – do dnia 31 października
roku ukończenia tych studiów.
Czyli jeśli bronię inżynierkę w marcu, legitymację aktualnie mam podbitą do 31 marca, to dziekanat powinien mi ją przedłużyć jeszcze do 31 października? Czy może ten przepis działa nawet jeśli nie będę miał przedłużonej legitymacji?
#studia #prawo
  • 3
@danielbr3: jeżeli się obronisz, to teoretycznie powinieneś oddać legitymacje w sekretariacie. Z tego co obserwuje w czasie obron dziwnym trafem dyplomanci częściej gubią legitymacje z jakiegoś niezrozumiałego powodu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Czyli jeśli bronię inżynierkę w marcu, legitymację aktualnie mam podbitą do 31 marca, to dziekanat powinien mi ją przedłużyć jeszcze do 31 października?


@zykythic: tak właśnie wynika z przepisów, jednak przepisy przepisami, a praktyka sobie. Moim zdaniem jako absolwent studiów pierwszego stopnia, a takimi przecież są studia inżynierskie, zamiast zwracać legitymację, albo co gorsza upozorować jej zgubienie, po prostu napisz oświadczenie, że planujesz kontynuować studia na danej uczelni, albo że zwrócisz