Wpis z mikrobloga

Pytanie do konsultantów SAP na b2b, którzy rozliczają się na ryczałcie. Z jaką stawką będziecie się rozliczać w 2022? 8,5% czy 12%? Oczywiście nie ma jasnej definicji do co test "oprogramowanie", a co to jest "system komputerowy".

#sap #b2b #podatki
  • 7
@odczepciesie2: tak jak napisał @LeonMoczydupa najpierw załatwi interpretację z US, najlepiej przez jakiegoś doradzcę podatkowego. Interpretacja niestety nic nie gwarantuje, ale przynajmniej w razie kontroli i wymagania zwrotu podatku do US, oddasz tylko należny podatek - bez odsetek - z tego co mi wiadomo :) Wydaje mi się, że warto spróbować korzystać z tego 8,5, ale chyba lepiej nie na 100%. Ja jestem ABAP/PO developerem i będę robił mniej więcej 50/50
@odczepciesie2: z tego co mi wiadomo, to GUS jest w stanie tylko pomóc Cię sklasyfikować z PKWiU. Jeśli chodzi o podatki, to rozliczasz się z Urzędem Skarbowym a nie z GUSem i niestety z tego co mi wiadomo, interpretacja z US daje dużo więcej niż świstek z GUSu (który zresztą - z tego co słyszałem od doradcy - raz pisze tak, raz siak). Kolejna sprawa, nie będę Ci zaglądał do portfela,