Wpis z mikrobloga

Może już było.

PSG nie przyjmuje nowych wniosków o przyłącza bo 'nie ma pieniędzy'.
Chcąc nie chcąc widzę boom na rynku pomp ciepła i wzrost cen.

Czy ktoś mądry mi odpowie, czemu nie mogą proppnowac przyłącza na koszt Inwestora do odbioru z kwoty kilku pierwszych rachunków? Wszyscy byliby zadowoleni.

https://biznesalert.pl/nie-przylaczymy-nowych-domow-do-gazu-jesli-psg-nie-dostanie-nowych-srodkow/

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem
  • 9
@ATAT-2: pewnie są przepisy, że to musi gazownia na swój koszt robić.

Spotkasz się jeszcze z niejednym nonsensem.
Na mojej wsi np. pociągnęli światłowód po przeciwnej stronie drogi i uparcie twierdzili na infolinii, że nie ma opcji podłączenia się.
Co się stało pół roku później i jak przedłużyłem net radiowy? okazało się że bez problemu podłączą.
@ATAT-2: Bo przepisy (ustawa) uniemożliwiają klientowi pokryć więcej niż 25% wartości przyłącza. Dzisiaj się dowiadywałem, bo dom właśnie zamykam, warunki wydane w zeszłym roku a tu zonk, nie wiadomo czy będzie gaz. Polska to piękny kraj.
@kubapolice: A masz już skrzynkę na działce? Sam właśnie zamknąłem dom, na działce mam skrzynkę, próby szczelności porobione. Ale umowy jeszcze nie podpisałem i zastanawiam się czy mi puszczą gaz. W sumie brakuje tylko ich licznika. W poniedziałek do nich uderzam, ale przez weekend trochę się postrestuję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@print_r: daj znac( ͡° ʖ̯ ͡°) ja mam skrzynkę w linii ogrodzenia, dom dopiero zaczyna się budować, umowy o przyłącze niet, jedyne co mam to warunki przylaczenia
@wujekwitek: Hej, moje "na działce mam skrzynkę" to też odnosiło się do skrzynki w lini ogrodzenia. Dowiedziałem się, że w takim przypadku nie będzie problemu z umową, ale mam wrócić jak już podłączę piec i będę miał papiery od kominiarza. Wtedy podpiszemy umowę i założą licznik