Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem z wami od ponad 5 lat jako użytkownik, a od prawie 10 lat jako obserwator rozwoju tego cudownego portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Dzisiaj, jako jeden z was, postanowiłem się trochę "przebranżowić". Z racji sytuacji rynkowej i poniekąd spraw prywatnych, rozpocząłem to, o czym zawsze marzyłem, a mianowicie zabawienie się w "jutubera". Może nie takiego "jutubera", który będzie grać w fortnite i skubał donate, albo takiego "jutubera", który będzie pił alkohol i robił "dymy" na streamie.

Nie, nie, nie!

Chciałem rozwinąć zjawisko przestępczości zorganizowanej i kryminalnej. Trochę urozmaicić nasz kontent na youtube w kierunku spraw kryminalnych, historycznych wydarzeń czy omówieniu pewnych struktur przestępczych, nie tylko w Polsce, ale również (lub głównie) na świecie.

Powiecie zapewne - o kolejny, któremu się marzy, albo kolejny, który przemiela oklepane tematy? - Otóż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na swoim kanale poruszę tematy, których nawet nie ujrzelibyście na pasku pewnej ograniczonej przez rząd telewizji, albo nagłówkach portali internetowych.

Zaraz zapytacie - skąd masz wiedzę taką? - Dużo czytam, dużo notuje, dużo utrwalam wiedzy. Zjawiskiem przestępczości zorganizowanej i ogólnych spraw kryminalnych interesuje się od ponad dekady. Chciałem studiować Kryminalistykę, lecz los sprawił, że wybrałem inny kierunek studiów... no dobra, tak naprawdę to nie dostałem się, ale! No właśnie, kto broni mi w tym kierunku działać? Przecież papier nie ogranicza od działania w internecie, czyż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przez cały okres działalności będę tu z wami, chętnie wejdę w polemikę na temat różnych spraw. Możecie mnie śmiało zapraszać do dyskusji, z dużą przyjemnością przedstawię mój własny światopogląd na wasze tematy, może nieco rozjaśniając wam niektóre kwestie.

No dobra, na start nie przychodzę z pustymi rękoma. Przygotowałem dokument o pewnej osobie, o której znów zrobiło się głośno, dzięki Maciejowi Kawulskiemu. Mowa oczywiście o Nikodemie Skotarczaku, znanym jako "Nikoś". Historia Nikosia, znawcą tematu na pewno jest znana w całości. Dodatkowo film, choć nieco przekształcający pewne sprawy, ukazuje życie Nikodema oraz jego śmierć. Ale liczę, że zaciekawi was, zostawicie po sobie jakiś ślad, a następne produkcje będą dużo bardziej ciekawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ps. Przy tym materiale mieliśmy nieco problem z dźwiękiem, chciałem wyręczyć chłopaków i ułatwić im szybszą obróbkę, po przez samodzielne ogarnięcie audio tj. odszumianie, nadanie efektów etc. jednak wyszła nieco... kicha. Montażysta ratował to jak mógł, stąd w niektórych momentach dźwięk jest nieco zniekształcony, ale problem zdiagnozowaliśmy, więc w przyszłości się to już nie powtórzy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps2. Wiem, głos mam słaby, ale budżet nie pozwolił już na profesjonalnego lektora ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Premiera o godzinie 14:00, link poniżej.

Autorski tag, może ktoś zaobserwuje - #kryminopedia
Tagi dla zasięgu - #mafia #przestepczosc #kryminalne #kryminologia
#mafia
  • 14
@Art148: Jest pewien plan w tym kierunku... ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pierw ktoś musi przetrzeć szlaki, niedługo pojawi się na YouTube niezła bomba związana z Słowikiem, co myślę ułatwi mi dojście bezpośrednie do niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Art148: Pomyślałby ktoś kiedyś, że Słowik się pojawi obok Najmana. Ten nasz Marcinek to jednak łebski facet, nawet w opresji jest mistrzem marketingu ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak poważnie, to jest naprawdę gruba bomba szykowana na youtube w związku z wyjściem na "powierzchnię" Słowika, jak to mawiają "stay tuned" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryminopedia_YT: dobra, przesłuchałam w końcu xD
Masz dobry głos do podcastów, co prawda masz trochę sztuczną manierę niczym typek z Niediegetyczne ale ogólnie i tak w całkiem dobrze się słucha, mimo że tematyka polskich patusów gangusów jest u mnie na ostatnim miejscu ciekawych spraw kryminalnych. Mam nadzieję, że nie będziesz się ograniczać do mafijnych tematów :D