Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze wspomnienia z dzieciństwa to stanie w kolejkach z mamą, pamiętam jak ojciec przekładał do wołgi disla z mercedesa, jak matka musiała kombinować by mieć kartki na papierosy. Jeszcze nie tak dawno tylko się śmiano z tego jak Tusk mówił, że nas nie stać na social bo PiS dał i gospodarka się nie zawaliła. Nie zawaliła bo PO zostawiło ją w bdb stanie i można było napożyczać kasy, starczyło na 5 lat, identycznie jak Gierkowi, teraz został dodruk pieniądza. To jest przerażające jak historia się powtarza, to, że Polacy wręcz do tego dążą jest dla mnie przerażające. Brak chęci brania odpowiedzialności za swoje życie, lenistwo, ksenofobia, pis wydobył z nas najgorsze co mamy.

Może wam umknęło, ale już drugi polityk PiSu mówi o cenach regulowanych

- Przepisy prawa przewidują taką możliwość, konstytucja nawet coś takiego umożliwia - powiedział w piątkowym "Graffiti" wiceminister MSZ Paweł Jabłoński, pytany o możliwość wprowadzenia w Polsce cen regulowanych. Dodał, że "nie można niczego wykluczać, ale każde działanie będzie poprzedzone bardzo dokładną analizą".


Pewnie wiecie, że już na Węgrzech wprowadzono takie rozwiązanie. IMO obniżka vatu na żywność, która nie obniży cen, a wręcz ma działanie proinflacyjne jest tylko przygotowaniem kampanii gdzie źli będą sklepikarze, a to da pretekst do wprowadzenia regulacji cen.

Jeżeli inflacja nie zwolni ceny regulowane imo zostaną wprowadzone. Co żeśmy uczynili z tym krajem.

#polityka #gospodarka #zalesie #neuropa
  • 28
Nie zawaliła bo PO zostawiło ją w bdb stanie i można było napożyczać kasy, starczyło na 5 lat, identycznie jak Gierkowi, teraz został dodruk pieniądza.


@lakukaracza_: naśmiewasz się z gierka ale mentalnie nadal siedzisz ze swoją rodzicielką w tej kolejce do sklepu.

Mireczku, to Polacy są odpowiedzialni za stan gospodarki a nie jakiś politykier z popisowskiej konotacji. Tyle neuropa pisze o pogardzie do "polactwa" co głosuje na pisowską bolszewię a tymczasem
10 lat z żoną harowaliśmy na zachodzie na to co teraz mamy, nie mów mi jak mam dbać o siebie.


@lakukaracza_: to nie pisz bzdur. Zajmij się swoimi sprawami i nie szerz głupot, że gospodarka nie upadła obecnie tylko dlatego, że Tusk ją zostawił w jakimś tam stanie.
Jak 10% inflacji to nie upadająca gospodarka to co nią jest? Jedzenie kotów? A pisać będę to na co mam ochotę, nie musisz czytać.


@lakukaracza_: nie rozumiesz, twoja wypowiedź wskazuje, że rząd ma realny wpływ na twoje życie, co jest prawdą. Tego czego nie widzisz w swojej wypowiedzi, to brak alternatywy. Jedyne co zauważasz, to opcja pis lub po.

Czy wyobrażasz sobie Polskę w której rząd zajmuje się tylko resortami siłowymi
W ostatnich wyborach głosowałem no Konfederacje. Mózg #!$%@? co?


@lakukaracza_: wcale nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie jest to całkiem logiczny wybór. Pytanie czego oczekujesz po tym wyborze.

Ja oczekuję od Konfederacji głębokiego "opiłowania" aparatu państwa ze wszelkich spółek, telewizji, radiofonii, usunięciu wszelkich regulacji kneblujących gospodarkę. Do tego potrzeba jednak 40 posłów których za 21 miesięcy Konfederacja będzie miała.
@qluch: platforma naprawdę bardzo dużo inwestowała we wszystko i zbiła inflację do wartości minusowych więc nie opowiadaj bredni że nie zostawili gospodarki w dobrym stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie grupa fejsbukowa dla starych bab, inflacja nie spada sama z siebie, zwłaszcza w tak biednym kraju jak polska, spadek inflacji oznacza też rozwój gospodarczy
Jeżeli inflacja nie zwolni ceny regulowane imo zostaną wprowadzone


@lakukaracza_: Niech wprowadzają. Serio, trzymam kciuki żeby to zrobili - jedyne co jest w stanie zatrząść tym głupim narodem to faktyczna reaktywacja epoki komunistycznego stania w kolejkach za niczym, bo inflacja sprawia że towar zdrożeje szesnaście razy zanim dojdziesz do czoła rzeczonej kolejki. Terapia szokowa - tylko i wyłącznie to jest w stanie oderwać PiS od władzy.

Zapamiętajcie sobie to, nie Tusk
platforma naprawdę bardzo dużo inwestowała we wszystko i zbiła inflację do wartości minusowych więc nie opowiadaj bredni że nie zostawili gospodarki w dobrym stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie grupa fejsbukowa dla starych bab, inflacja nie spada sama z siebie, zwłaszcza w tak biednym kraju jak polska, spadek inflacji oznacza też rozwój gospodarczy


@wierzgontycymbale: no kolejny.

Po pierwsze jak już to nie platforma tylko rząd tworzony
@qluch: Polacy dzisiaj też pracują tak samo a inflacja rośnie, żyjesz w bańce, może pora przyjąć za fakt to że to głównie inwestycje pro rozwojowe, zmiany systemowo prawne na bardziej optymalne itd. sprzyjają temu że kraj kwitnie i jest stabilny? Niemcy są doskonałym przykładem, pis sprawił że ten kraj stoi w miejscu i nie ma realnych gospodarczych warunków do wzrostu wynagrodzeń w tak szybkim tempie, cała kasa idzie na socjal a
Polacy dzisiaj też pracują tak samo a inflacja rośnie, żyjesz w bańce, może pora przyjąć za fakt to że to głównie inwestycje pro rozwojowe, zmiany systemowo prawne na bardziej optymalne itd.


@wierzgontycymbale: no to powiem cie tajemnicę, pracują tak samo, ale rząd pisowski im kradnie dużo więcej niż rząd peowski.

Niemcy są doskonałym przykładem, pis sprawił że ten kraj stoi w miejscu i nie ma realnych gospodarczych warunków do wzrostu wynagrodzeń
@qluch: widać że nie masz już argumentów, pis może i drukuje kasę, nakłada nowe podatki i napędza inflacje głupimi decyzjami, ale nie da się zaprzeczyć że to głównie rozwój każdej gałęzi naszej gospodarki sprawia że inwestuje się tanio, że żyje się tanio i że inflacja utrzymuje się w tych 3%, rząd platformy nie miał szczęścia tak po prostu, przecież oni codziennie uchwalali jakieś zmiany w prawie, podatkach, systemie
@qluch: Zgadzam się. Czytasz, szukasz sensu w głodnych kawałkach kolesia który twierdzi że polityka nie ma wpływu na gospodarkę, by komentarz później stwierdzić że jednak ma, a Platforma robiła dobrze, "bo się nie wtrącała", mimo że się wtrącała i to jak jasna cholera, za co była zresztą wielokrotnie pałowana, głównie ze względu na to że robiła to bez sensownego i długofalowego planu, bo gdyby taki mieli to polska gospodarka rozwijałaby się
Co to ma dowodzić, że po lepsze niż pis?


@qluch: No przecież sam podałeś argumenty za tym, że PO jest potencjalnie lepsze niż PiS.

ten rząd zrobił bardzo mądrą rzecz a mianowicie nie wpier^&lał się z butami do gospodarki, coś na co obecnej pisowskiej bolszewii mentalnie nie stać


pracują tak samo, ale rząd pisowski im kradnie dużo więcej niż rząd peowski
widać że nie masz już argumentów, pis może i drukuje kasę, nakłada nowe podatki i napędza inflacje głupimi decyzjami, ale nie da się zaprzeczyć że to głównie rozwój każdej gałęzi naszej gospodarki sprawia że inwestuje się tanio, że żyje się tanio i że inflacja utrzymuje się w tych 3%, rząd platformy nie miał szczęścia tak po prostu, przecież oni codziennie uchwalali jakieś zmiany w prawie, podatkach, systemie


@wierzgontycymbale: nie mam pojęcia