Wpis z mikrobloga

@Khraell: to nie jest take 'jak sie testuje na produkcji' to oznacza tylko jedno jeśli jakas komórka rzONDU wprowadza nowe prawo nie mając pojęcia o realnych skutkach które pojawią się po jego wejściu w życie to tylko tyle że cały departament powinien byc zakopany gdzieś pod uprawę ziemniaków.... o to tylko oznacza ze banda idiotów nie umie analizować skutków swoich powalonych akcji... coś na podobieństwo nastolatków chcących zaimponować lasce... powstrzymałem sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lemek3: rzeczywiście, nie tracą wszyscy co mają normalna zwykła UoP u jednego pracodawcy do 12800 brutto bez innych źródeł dochodu ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gski: na interview zawsze po zaprojektowaniu rozwiązania trzeba przeanalizować przypadki skrajne, tutaj tego zabrakło. A może po prostu ktoś nie wziął pod uwagę jak dużo będzie takich przypadków i jak zły PR to zrobi bo ludzi nie interesuje że w roku wyjdzie na to samo, tylko że w styczniu dostali mniejszą wypłatę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bujak: no właśnie domyślnie niez ale na skutek pewnych okoliczności i nie wieży tak jest. Ludzie zrezygnowali ze swoich 190/miesiąc przez cały rok bo na koniec roku będą musieli oddać z 500zl. Więc wola dostać 1500 za rok jak już będzie warte 1400
@Khraell to jest właśnie opis przypadku z mojej rodziny. Kobieta pobiera rentę po mężu, sama próbuje jakoś podnieść swój niski standard życia i gdzieś tam pracuje w sklepie.
Efekt? 100 zł więcej renty i 300 zł mniej wypłaty z tytułu UoP. Wszyscy uspokajają że przecież za rok będzie wyrównanie a nikt się nie martwi tym że ona musi jeść co miesiąc a nie czekać rok aż przyjdzie zwrot...
Burdel na kółkach.
@Radiativ: zazwyczaj dużo mniej się zyskuje. Możesz sobie tutaj zasymulować i zobaczyć obowiązującą prawnie sytuacje tutaj:
https://jakipit.pl

Mój kalkulator na razie liczy ulgę dla klasy średniej osobno, bo w ustawie nic nie ma na temat jej wspólnego rozliczenia. Ministerstwo twierdzi że należy ją rozliczać jak się komu podoba co naprawi tą anomalię, ale narazie opieram się na tym co jest w ustawie.

Chodzi o przypadek np 8500+3000 gdzie ulga dla klasy