Wpis z mikrobloga

@Wuchoda: Tak naprawdę to wszystkie plaże, klify i latarnie nad oceanem.
Nie mam niestety zapisanej trasy ale 2 lata temu wyjechałem z Porto przez góry na wschodzie, dalej południem przez Algarve i wybrzeżem oceanu z powrotem do Porto.
I to ten kawałek wspominam najlepiej.
@Wuchoda: Przejechałem całe Portugalskie wybrzeże, mogę dodać do wcześniejszych miejsc poza samym w sobie wybrzeżem Algarve, które warto zobaczyć całe:
- Jeśli lubisz motoryzacje to Autodromo Algarve - można wypożyczyć dobry wóz i zrobić kilka kółek, alternatywnie offroad i karting, położony w górach gdzie są fajne punkty widokowe
- Sagres
- Sao Vicente
- Aljezur (swego czasu spędziłem chwilę w Hostelu HI Arrifana i mile wspominam, ale było to kilka lat
@Wuchoda: ja korzystałem z Sixta. Bez ubezpieczenia a niestety zrobiłem zatarcie 9 cm czyli większe niż akceptowalne minimum. Policzyli mi z tego co pamiętam ok. 220 euro czyli tyle co w umowie. Drugi raz korzystałem z sixta i byłem zadowolony, bo to był ewidentnie mój błąd. Nigdy nie czepiali się takich rzeczy jak np. czystość auta.
@Wuchoda: zapomniałe jeszcze powiedzieć. Ponieważ część wycieczki była samochodem, to jednak chciałem parę dni pochodzić po mieście i się napić Porto. I tak 4 lata temu poruszałem się dużo uberami. Nawet na lotnisko jechałem uberem. Wtedy ceny były podobne jak w Pl, może nawet taniej. Mają świetnie rozwinietego ubera. No i jak będziesz w Porto możesz obejrzeć biblioteke z Harry Pottera. Polecam Ci też zakupy w Pingo Doce, czyli Bierdonce. Niebo
@Wuchoda: Tylko Centauro, z pełnym ubezpieczeniem i system do automatycznej opłaty za autostrady. Nie pobierają kaucji.
Jazda lokalnymi drogami to praktycznienie cały czas ograniczenie do 50km/h. Wypożyczałem na 2 tygodnie i naprawdę wszystko super.
Nie brałbym auta z dużych sieciówek bo zawsze jakieś problemy.