Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy i jak mogę zaaranżować taki symboliczny ślub? Chodzi o ceremonię i niewiążący prawnie, a etycznie "kontrakt", który będzie dla mnie, partnerki i naszych bliskich znakiem, że planujemy ze sobą spędzić całe życie w rodzinnej atmosferze, jak kochające małżeństwo - i jesteśmy trochę "skazani na siebie", a rozstanie byłoby wyjątkiem wynikającym z bardzo poważnych okoliczności. Zależy mi, by uroczystość i kontrakt nie miały charakteru religijnego i żadnych wiążących konsekwencji prawnych (nie planuję dzieci, a w przypadku zwykłego cywilnego ślubu zbyt obawiałbym się o swój majątek, nawet w przypadku #intercyza).

Wszystkie przestrogi i informacje dot. praktycznej realizacji czy podobnych sytuacji będą mile widziane.

#pytanie #zwiazki #zwiazek #slub #prawo #rozwod

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e71fe5f7bdff000a92a60a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy i jak mogę zaaranżować taki sym...

źródło: comment_1642541985F2IvnFjkcWBlvg4dq4iNbK.jpg

Pobierz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: No jak nie możesz, nas się pytasz? Wszystko możesz. Po prostu zrób samo wesele, a jak chcecie sobie złożyć jakąś przysięgę typu "No hej, ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę...dopóki czegoś nie odwalisz" no i sobie to powiedzcie sami przed rodziną, a jak chcecie mieć od tego "wodzireja" no to też sobie ogarnijcie znajomego czy tam "najstarszego z rodu" czy cokolwiek i tyle. Co
@raz-dwa-trzyy: ładnie się pani przedstawiła przed milionami wykopowiczów. Akurat @cutecatboy: w dość zabawny, ale celny sposób przedstawił ideę symbolicznego ślubu. Moim zdaniem w pierwszej kolejności to dwie osoby między sobą ustalają, jak będzie wyglądała relacja. Jak ze swoimi ustaleniami wychodzą do szerszego grona, to w zasadzie mają do dyspozycji właśnie ślub cywilny lub/i kościelny i obwieszczenie tego całemu światu.