Wpis z mikrobloga

@kbryla: była jakaś strona/ forum zrzeszające facetów którzy mieli problemy najczęściej w przypadku nierównego traktowania przy rozwodzie, ale nie pamietam co to było, wrzuci ktoś tutaj?
Ojcowie tak wychowują synów, jak chłopiec już oderwie się od cyca to słyszy: nie becz jak baba, nie leć do matki, nie narzekaj, to domena twoich sióstr, koledzy cie wyśmieją, męska przyjaźń jest przy piwie, na boisku i na wyrywaniu lasek a nie na smętach


@arinkao: Tak jak kilku przedmówców, ojciec nigdy mi tak nie powiedział. Kobiety też nie, ale jak miałbym wskazać kogoś kto wywierał presje na takie zachowanie to
Ojcowie tak wychowują synów, jak chłopiec już oderwie się od cyca to słyszy: nie becz jak baba, nie leć do matki, nie narzekaj, to domena twoich sióstr, koledzy cie wyśmieją, męska przyjaźń jest przy piwie, na boisku i na wyrywaniu lasek a nie na smętach, ty jesteś jak ja, jesteś facetem, ogarnij dupę.


@arinkao: To nie jest takie proste. Paradoksalnie to dobrze, że ojcowie tak mówią ale liczy się szersze spojrzenie.
@arinkao: Rozumiem ze masz coś na podparcie tego swojego komentarza a nie jest on wyssany z palca?

Bo poza moimi nauczycielami czy pracodawcami to całe życie tylko kobiety ode mnie wymagały różnych rzeczy.

Nigdy nie słyszałem nie rycz jak baba, może jak beksa, ale to dziewczynkom tez się za to dostaje

Poza tym nawet jeśli to twój komentarz zakrawa o victim blaming. No, twój stary był słabym ojcem a ma takie
Chlopaki, pamietajcie ze zasługujecie na uwage tak samo jak kobiety. Rozmawiajcie


@Bananada: ale po co miałbym się komuś zwierzać z problemów? Nie czuję takiej potrzeby, a jeśli mam problemy to znajdę jakiś sposób, aby je rozwiązać, a jeśli się nie da to trzeba się pogodzić z sytuacją. Najwyżej będę niedospany, bo zamiast spać, to będę rozmyślać o tym.
Ojcowie tak wychowują synów, jak chłopiec już oderwie się od cyca to słyszy: nie becz jak baba, nie leć do matki, nie narzekaj, to domena twoich sióstr, koledzy cie wyśmieją, męska przyjaźń jest przy piwie, na boisku i na wyrywaniu lasek a nie na smętach, ty jesteś jak ja, jesteś facetem, ogarnij dupę.


@arinkao: ojciec nigdy tak mi nie powiedział. Za to matka i inne kobiety jak np. nauczycielki.