Wpis z mikrobloga

Cześć. Przeprowadzam się do nowego mieszkania i w związku z tym chcę się przemeldować online. Proszę, niech ktoś mi wytłumaczy pewną kwestię jak krowie na rowie.
Czy najpierw mam się wymeldować z obecnego adresu i dopiero potem zameldować pod nowym? Na gov.pl w kategorii "Meldunek" widzę opcję "Wymelduj się z pobytu stałego" ale brakuje opcji "Zamelduj się na pobyt stały" - takowa opcja dostępna jest tylko dla cudzoziemców.
Kurde, jak zwykle sprawy urzędowe są wg mnie niepotrzebnie utrudnione. :/
#meldunek #mieszkaniedeweloperskie #prawo #epuap #pytanie #cyfryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@produkt: ja jak robiłem to online 4 lata temu to nowy adres meldunku był dostępny i z automatu wymeldowywal ze starego. Daj znać jak rozwiążesz problem bo za tydzień sam muszę meldunek zmienić, a myślałem, że przez gov.pl to zrobię.
  • Odpowiedz
@jarezz: @powsinogaszszlaja: @tiksiu: jestem w gorącej wodzie kąpany i skorzystałem z tej opcji:
https://www.gov.pl/web/gov/wymelduj-sie-z-pobytu-stalego

ponieważ wyczytałem:

Najpóźniej w dniu, w którym wyprowadzasz się z miejsca zameldowania na pobyt stały. Możesz zrobić to podczas meldowania się w nowym miejscu pobytu stałego albo czasowego. Urzędnik zamelduje cię wtedy w nowym miejscu i automatycznie wymelduje z poprzedniego.


Ale ku mojemu zdziwieniu w epuap podczas wymeldowywania pobrało tylko mój numer PESEL i numer
  • Odpowiedz