Wpis z mikrobloga

@TakiGupiZeSzok:
Miałem 6D MK1 wymieniłem na R6 i jakbym wiedział, że to taki kosmos jest to od razu bym szedł w kierunku R5 ale wtedy nie byłem pewien a i kwota trochę mnie przerażała.
Po zmianie na R6 wszędzie zacząłem zabierać aparat, co wcześniej nie było takie oczywiste. Momentami mi brakowało rozdzielczości więc stwierdziłem, że daje mi to taką frajdę, że dołożę do lepszego body.

Ogólnie i tak się nie spinam,
@saweko budżet naciągnięty mam z obiektywem 10k. Chociaż i tak bije się z myślami czy warto w hobby wywalać tyle pieniędzy. Na początku miał być właśnie 6D. Wcześniej używałem bezlusterkowca micro 4/3. Poczytałem o różnicach między zwykłym lusterem to stwierdziłem, że tylko bezlusterkowiec. Napalilem się na canona RP ale doczytałem, że nie ma stabilizacji matrycy. To szukałem dalej teraz był moment, że Sony A7 II miało być już kupowane. Teraz patrzyłem używki
@TakiGupiZeSzok: R niema stabilizacji matrycy, pierwszy który ma to właśnie R6
Jak Ci na tym zależy i ma być budżetowo to chyba Sony będzie lepszą opcją, jednak jest więcej używek w normalnej cenie a i optyka jest w miarę dostępna.

Nikona sobie odpuść, podobno ma tragiczny AF a przynajmniej odstający od Canon i Sony. Dopiero nowy Z cośtam jest lepszy podobno, a przynajmniej zaczyna doganiać konkurencje.

Zamiast 2.8 zastanów się nad
@TakiGupiZeSzok: nie wiem jak to wygląda w przy Canonach w Twoim budżecie, ale A7II, jeśli planujesz focić dynamiczne sceny ma dość kulawy AF. To warto wziąć pod uwagę :) Dopiero III ma dobrze hulający.
@saweko A7 II można dostać w dobrym stanie za 2900-3400zł z przebiegami 10-20 tysięcy.

Zerknę na ten 24-105, a ta 50 1.8 to z tego co widziałem śmiesznie tania jest i całkiem fajne portrety z tego wychodzą jak za takie pieniądze. Myślałem o tym na start jako pierwszy obiektyw na przetrwanie zanim dokupie resztę szkieł ;) ale zerkne na te 35mm też. Dzięki za radę ;)
@kuraku ja to statyczne zdjęcia w zasadzie tylko. Jedynie jakbym miał coś w okolicach 400mm to wtedy ptaki i nie stworzenia bym focił. Właśnie patrzyłem to A7 III na upartego też bym dostał na olx widziałem za 5200zl gdzie eos r w podobnych cenach jest.
@TakiGupiZeSzok: z A7III jest taki case, że użwyki ludzie wystawiają niewiele taniej niż wychodzi nowa z cashbackiem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ptaki próbuję, ale nie umiem. Do rzeczy mniej ruchomych to bardzo dobra puszka. Wiele fajnych fot statycznych rzeczy ogarnąłem z jej użyciem xd
@kuraku to muszę poszukać jak to ewentualnie kupić z cashbackiem. Ja wcześniej miałem lumixa G5 micro4/3 i właśnie go sprzedałem. Odechciewalo mi się wychodzić z nim gdziekolwiek jak widziałem sytuację, która chciałem ustrzelić i wiedziałem jak bardzo szumi ten aparat i jaka kupa wyjdzie z tego zdjęcia. Dlatego postanowiłem, że albo grubo albo rzucam hobby. Profesjonalistą nigdy nie byłem, a 10k na strzała na hobby to uważam, że to jest aż nadto