Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo #mieszkaniedeweloperskie czy obserwuje ten tag osoba specjalizująca się w akustyce budowlanej? Pisałem już o tym w poprzednich wpisach, w skrocie akustyka w moim mieszkaniu jest #!$%@? na maxa- ponizej przekroj stropow jaki udao mi sie wyciagnac z administracji dotyczacy mojego pietra, w oczekiwaniu na profesjonalna opinie ktos sie moze wypowiedziec czy to sa normalne wartosci i warstwy sa polozone zgodnie ze sztuka budowlana?
arbofi - #nieruchomosci #budownictwo #mieszkaniedeweloperskie czy obserwuje ten tag o...

źródło: comment_1642702444WfJ6BoqoxIoIPVzNOYOIbw.jpg

Pobierz
  • 26
@arbofi każdy fachowiec od posadzek powie ci że 4 cm to mało, ale to nie jest element konstrukcyjny i nie wiem czy sa jakies oficjalne normy. Poprostu jak budujesz dla siebie to tak nie robisz bo to wszystko jest robione po najniższych możliwych ilościach. Jeśli wylewka nie jest zbrojona, to może np. pęknąć dlatego zaleca sie te 5-5.5cm grubości.
Zaś styropian to element wygłuszający i by faktycznie wygłuszał to powinno być 10
  • 1
@Krol_Bodzio: Swego czasu na poczatku poszukiwan mieszkania chcialem kierowac sie nieposzlakowana opinia dewelopera i szczerze mowiac to na kazdego (ogolnopolskiego) znalazlem podobne historie, wiec w sumie teraz to juz bym chyba wolal rynek wtorny, gdzie moglbym wejsc do gotowego i zobaczyc co i jak, niz pierwotny
@arbofi:

Swego czasu na poczatku poszukiwan mieszkania chcialem kierowac sie nieposzlakowana opinia dewelopera i szczerze mowiac to na kazdego (ogolnopolskiego) znalazlem podobne historie, wiec w sumie teraz to juz bym chyba wolal rynek wtorny, gdzie moglbym wejsc do gotowego i zobaczyc co i jak, niz pierwotny


Opiniami w obecnych czasach nie ma co się sugerować, obecnie w budownictwie bylejakość to standard co wynika z drożejących materiałów i niedoborów pracowników, więc każdy
@arbofi: warstwy takie jak wszędzie, szlichta trochę cienka, u mnie robimy wylewkę 10cm, ale tu trochę zależy od wykonującego, wystarczy że nie da dylatacji przy ścianie czy kilku płatków styropianu bo paczka się skończyła i będzie mostek akustyczny
jak masz takie problemy to weź ogarnij sobie gościa co robi odbiory mieszkań, może ma w zakresie badanie akustyki - na YT jest taki koleś co tym się zawodowo zajmuje i miał jakiś
@arbofi: Tu masz link o podkładzie betonowym i jego grubości, który nie ma większego znaczenia na poprawę izolacyjności akustycznej stropu: https://www.wykop.pl/link/5516581/comment/77508875/#comment-77508875
Odnośnie akustyki, to na sumaryczną izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych składa się izolacyjność konstrukcji stropowej oraz warstw wykończeniowych, ale nie posadzki, czyli złej jakości podkład pod panelami sąsiada nie ma znaczenia. Sama izolacyjność zależna jest od masy powierzchniowej przegrody. W Twoim przypadku dla stropowej płyty żelbetowej grubości 20 cm będzie