Wpis z mikrobloga

Planuję zakupić nagłośnienie do telewizora. Głównie do oglądania filmów. Wstępnie zakładam, że byłby to jakiś zestaw 5.1
Pomieszczenie ma ok 30m i układ jak poniżej. Kanapa jest niecałe 3m od TV, a ściana za kanapą 6m od TV.
Gdzie należałoby umieścić tylne głośniki? Czy głośniki mogą być na tej ścianie czy lepiej bliżej za kanapą? Czy mogą one znajdować się na większej wysokości?

#kinodomowe #audio #tv #dzwiek #glosniki
spaedesz - Planuję zakupić nagłośnienie do telewizora. Głównie do oglądania filmów. W...

źródło: comment_1642717216YG9awIHDurN7IPWiHKLJKF.jpg

Pobierz
  • 7
@Zacollinho: Myślę, że 2-3k mógłbym wydać. Może być używany sprzęt. Generalnie na zakup jeszcze mam czas. Na ten moment chciałbym zaplanować gdzie by mogły stać głośniki żeby ewentualnie jakieś kable poprowadzić.
@spaedesz: na podstawkach za kanapa. Ja to bym walnął ściankę na lewo od kanapy i wtedy można wieszać na ścianie między oknami i na nowej i problemu z kablami nie będzie :P ta wolna przestrzeń na lewo od kanapy to będzie koszmar dla akustyki przy cichszym graniu..
@spaedesz: ustawienie głośników zależy od ich charakterystyki i systemu dekodowani jaki używasz. Zwykle celujesz żeby mieć głośniki na wysokości uszu siedzącej osoby ale dedykowane efektowe ścienne mają pochylone ścianki więc trudno to oszacować. w systemie 5.1 z tego co pamiętam efektowe tylne są lewo prawo a w 7.1 jeszcze para za lub nad głową.