Wpis z mikrobloga

@art212: dotykowe to w większości gówno. A jeżeli jescze są do tego szklane to zawsze upalcowane. Jeżeli z przekaźnikiem to wysterujesz wtedy każdą żarówke. Jeżeli bez to dokupić musisz żarówki zigbee/wifi lub moduł dopuszkowy. Jeżeli chcesz bez przewodu N to licz się z delikatnym żarzeniem żarówek lub błyskiem co kilka sekund, ewentualnie modowaniem rezystorami pull-down. Nie ma odpowiedzi które będą lepsze bo sam mam w domu kilka pilotów zigbee, kilka łączników
@nawri dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie wiedziałem, że jest tyle zmiennych w zwykłym włączniku. Będę chciał zasilać 7 opraw ledowych (już zainstalowanych w zabudowie) na 230V. Myślałem, że będzie to prosta sprawa bo miało by to dotyczyć tylko włączenia lub wyłączenia napięcia. Zastanawiam się na tym Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/wlacznik-swiatla-1obw-zigbee-tuya-dziala-bez-n-10789461171

Kupiłbym zwykły przekaźnik dopuszkowy ale musialbym go włożyć za obecny fizyczny włącznik. Nawet jeśli się zmieści to pozostaje kwestia czy ma być ciągle
@art212: Przekaźniki modułowe zwykle mają wejście na przełącznik i zwykle obsługują monostabilne i bistabilne - czuli łączniki dzwonkowe i klasyczne, wtedy bez znaczenia na ułożenie klawisza i tam możemy zdalnie sterować modułem. Co to tego łącznika z allegro to nie mogę znaleźć w aukcji jego dokładnego modelu nie jestem pewny czy będzie kompatybilny z zigbee2mqqt.