Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam takie pytanie, dostałem sms od rzekomej policjantki (podała imię, nazwisko, stopień oraz jedonstkę która zgadza się z moim miejscem zamieszkania) z prośbą o kontakt. Nigdy nie byłem na policji i nie mam pojęcia o co może chodzić i czy policja wgl. wysyła sms (nikt do mnie nie dzwonił ani nie dostałem żadnego listu). Na prawdę nie mam pojęcia o co może chodzić i jak się zachować :( W treści sms nie było żadnych linków a jedynie prośba o kontakt.

#policja #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eababcf7bdff000a92e696
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@rewter tutaj akurat wezwania faktycznie nie było, jedynie prośba o kontakt :-) Bez konsekwencji procesowych w przypadku braku kontaktu.
@winstonyczerwonesetki pojęcie "sprawy pilnej" jest bardzo nieostre ;-) Mi też się zdarza kontaktować ze świadkami/biegłymi telefonicznie, co jest o tyle wygodne dla wzywanego, że zwykle ustalamy termin dogodny dla obydwu stron. Podejrzanych zwykle wzywam "tradycyjnie".
OP: Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, tak jak pisałem nikt do mnie nie dzwonił. A sms wyglądał dokładnie tak"Dzien dobry prosze o kontakt (ranga) (imię) (komenda, miasto)". Żadnych szczegółów, moich danych itd. Ciekawi mnie po prostu czy takie sms z prośbą o kontakt to norma, i czy faktycznie coś mi grozi jeżeli po prostu o tym zapomnę. Mam teraz dużo innych problemów, i takie bawienie sie w kotka i myszke jest mi
@AnonimoweMirkoWyznania: Zadzwoń jak dorosły człowiek i zapytaj. Ot co. Nic nie tracisz a się dowiesz o co chodzi.

To normalna praktyka. Zanim wyślą list czy się przejdą to normalnie się kontaktują telefonicznie lub smsowo żeby się nie fatygować. A to może chodzić o wszystko od złego zaparkowania do sąsiada co zamordował zone. Nie dowiesz się póki się nie skontaktujesz. Zadzwoń i zapytaj.