Wpis z mikrobloga

Powiem wam mireczki że srednio wierzyłem w tego korona wirusa, ale wczoraj wstałem rano ledwo co mogłem się podnieść (wszystkie mięśnie bolą) goraczka od 38.5 do 40 przez pół dnia, test wyszedł pozytywny. Dzisiaj drugi dzien, goraczki już takiej wielkiej niema co prawda, ale wszystko boli, ciagle bym spał. Do 29 stycznia pozostaje siedziec w domu.
#koronawirus
  • 22
@wojcell: ze spokojem, w delcie i poprzednich mutacjach przełom jest zwykle po 7 dniu od początku objawów, wtedy albo się już stopniowo szybko zdrowieje albo się może pogorszyć (rzadkie sytuacje statystycznie, ale bywają)
@Squatlifter: Na szczęście dzis już nie miałem takiej goraczki jak wczoraj… mam nadzieje że już taka się nie pojawi, a po za tym to straszna senność wczoraj przespałem cały dzień prawie, koło 23 wstałem obejrzeć film ale dosłownie 40min posiedziałem i zaraz spać znowu… a swoją drogą jak to jest jako ozdrowieniec?
@wojcell: normalne, tak to jest w chorobie wirusowej, wszystko boli, nie ma kompletnie sił ani energii, najlepiej leżeć w łóżku i spać jeśli można. Bo najgorsza jest bezsenność gdy kaszel duszący męczy, czego Ci nie życzę. Samopoczucie po wyzdrowieniu zależy od tego jak ciężko chorowałeś i jak długo. Ale jeśli choroba trwa 2 tygodnie, to dochodzenie do siebie i w miarę normalnego dobrego samopoczucia trwa kolejne 2 tygodnie. Ale to mocno
@Squatlifter: dostałem od lekarza właśnie jakieś przeciwbólowe na mięśnie, tabletki do rozpuszczania nawadniające itd. Dobrze że mam żonę w domu bo nawet wziąć prysznicu samemu nie dałem rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe jak dzisiejsza noc…
@wojcell Oj dzieci w wieku przedszkolnych chyba jeszcze przed wami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W porównaniu do gówna przywlekanego z przedszkola, to takie 2/10 ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@DerMitteleuropaer: A ja znam kilkoro ludzi w średnim wieku 40+ po 2 dawkach, którzy chorowali na covid konkretnie przez 8 dni, ale w domu, bez hospitalizacji. Po 2 tygodniach są już niby zdrowi, ale odczuwają jeszcze przejście infekcji. Zachorowania po 5 miesiącach od 2 szczepienia. Im też taka wiedza czy mają covid czy nie potrzebna nie była, ale L4 i recepty na leki, a lekarze pierwsze co robią to wystawiają skierowanie
pierwszy raz w życiu masz infekcje wirusową że robisz z tego takie halo? XD


@SpasticInk: u mnie dokładnie tak było. Nigdy wcześniej nic poważnego mi nie było więc jak mnie zmiotło to wiadomo, że trochę panika. Co ja na to poradzę ¯\_(ツ)_/¯
Teraz jak znowu zachoruję to pewnie też nie będę panikował bo będę wiedział, że za 3 dni wrócę do normalności.
@Squatlifter: Siemasz, wiesz co mięśnie dalej bolą, różowa dzisiaj miała test z rana i pomimo tego że boli ją tylko głowa (miała szczepienie ale chciała wyjść do roboty normalnie bo przy ujemnym teście mogła by wyjść) to okazało się ze tez ma test dodatni wiec siedzimy my i dzieci w domu do końca Msc ( ͡° ͜ʖ ͡°)