Wpis z mikrobloga

@pastibox: > najwięcej ubyło na styku zdolności
Czyli prawidłowo, nie będzie twardego zderzenia dla tysięcy osób. I jest też niepokojące ilu już takich na styku się zakredytowalo()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pastibox: @mickpl: kurde a u mnie od strony branży wygląda to całkiem inaczej, buduje się na potęgę, nie wyrabiamy ze składaniem ofert/dostarczaniem towaru na budowy. W porównaniu z ostatnimi dwoma latami to teraz jest eldorado, do tego nie targują się za bardzo.
Porównujesz zakupy w szczycie bańki (2006-2008) do zakupów nie na bańce


@herbatananoc: bo tak jest, a jakbyś czytał uważnie a nie wybiórczo to zauważyłbyś że wspomniałem również o latach 2008-2011, czyli 5 letni przedział czasu. Nie wspominając o latach kiedy ceny spadały lub były stabilne od 2011 do +/- 2015-2016 roku.

(w relacji do zarobków nawet wzrostów nie ma) i konkludujesz, że jak ktoś inwestował w bańce, to jeszcze nie wyszedł
Nie w taki sposób, bo ich bańka to były mieszkania dla inwestorów zagranicznych i turystów plus niepotrzebna infrastruktura. Nasz rynek wciąż jest chłonny.


@djtartini1: To porównanie nie klei się, bo porównujesz dwie różne bańki w dwóch dalekich od siebie krajach w dwóch różnych okresach. Zamiast tego porozmawiajmy o Polskim rynku.

Poniżej masz odpowiedzi ankietowanych na pytanie "Jaka inwestycja Twoim zdaniem, biorąc pod uwagę zysk i bezpieczeństwo, jest najlepszą, niezależnie od sytuacji
źródło: comment_1642852091kWBL7HrWF3f3KyW9lJcnyk.jpg
wkleil dane z 17 miast. A najwieksze spadki zanotowano w 5 najwiekszych miastach, gdzie byla banka i tam juz to widac.


@kiedysmialemtubordo: tak, tylko wtedy rynek "flipersko-inwestycyjny" w nieruchomościach prawie nie istniał, bo lokaty dawały 5% lub więcej. Więc nikt nie bawił się w bycie "landlordem" tylko używał lokat bankowych.

To może nie do mnie, bo się zgadzam generalnie.


@djtartini1: tak, ale twierdzisz, że nasz rynek jest chłonny, co jest