Wpis z mikrobloga

@Szarlejowiec: tak wlasnie tak :), a poważniej kod się kompiluje dopoki nie dodam w opcje projektu -> parametry ->konsolidator:

-l curl

-l winmm

-l ssl

-l crypto

-l z

-l gdi32

-l ws232

i opcje projektu -> parametry ->kompilator c++:

-DCURL
STATICLIB

Wtedy zaczynają się pojawiać błędy, tak ze dalej wydaje mi się, ze problemem jest dodanie tej zewnętrznej biblioteki.

Jak by ktoś pytał korzystam z tego : http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=83 i
w folderze bin nie miałem pliku make.exe, znalazlem w Dev-Cpp\MinGW32\bin plik mingw32-make.exe, skopiowalem go do Dev-Cpp\bin i zmienilem nazwe na make.exe jak znalazlem na elektrodzie, nastepnie komputer->wlasciwosci->zaawansowane...-> zaawansowane -> zmienne srodowiskowe-> zmienne systemowe w path dodalem lokalizacje C:\Program Files (x86)\Dev-Cpp\bin

Otowrzylem na nowo dev c++ nowy projekt consolle aplication uruchom kompiluj i dalej błąd $(CPP) $(LINKOBJ) -o $(BIN) $(LIBS) o tresci : C:\Program Files (x86)\Dev-Cpp\collect2.exe [Error] ld returned 1 exit status
smileer - w folderze bin nie miałem pliku make.exe, znalazlem w Dev-Cpp\MinGW32\bin p...

źródło: comment_V5HVRHODYkaUcrA4oTZPGqww3rLPWsj7.jpg

Pobierz
dziękuję za pomoc, niestety dziś już kończę z c++ (papierologia + pobudka jutro o 5.15) jutro na powrót usiądę do tego i napiszę czy ruszyłem coś do przodu dzięki wam ( @Szarlejowiec: @patrolez: ) mam co przeglądać, uzupełniać, poprawiać.
@Szarlejowiec: @patrolez:

Przepraszam, że tak późno ale muszę się pochwalić, że nie jestem taki nieogarnięty jak mi się przez chwilę wydawało, problem mój rozwiązał się sam gdy tylko spróbowałem wykonać to samo na windows xp, prawdopodobnie kochana ósemka tak dba o mnie, że nie pozwoliła mi zrobić tego co bym chciał i tak jak bym chciał.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi, co się nauczyłem to moje :)