Wpis z mikrobloga

Jprdl... Dostaliśmy w pracy nowe Toyoty. Te ich "inteligentne" czujniki prawie mnie dzisiaj zabiły!
O sekundę wrzucony za późno kierunkowskaz spowodował reakcję systemu i nagły powrót samochodu na pas, gdzie stała ciężarówka na awaryjnych... Drugi raz szybka kontra, lekkie siłowanie się z kierownicą i pozwolił uciec na środkowy pas. Co się spociłem to moje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak można coś takiego głupiego wymyślić... Rozumiem kontrola toru jazdy, ale chyba jest różnica pomiędzy nagłą reakcją, a delikatnym zjechaniem z pasa. Przecież to gówno powinno czuć różnicę! Nikt nie myśli w takim momencie o wrzuceniu kierunkowskazu, żeby ominąć coś nagle, ale tak zero-jedynkowo ten głupi system działa...
#zalesie #toyota #samochody #motoryzacja
  • 26
@Peter_Mountain: Mi tam uszkodzony czujnik od radaru samoczynnie wdrażał awaryjne hamowanie przed wyimaginowaną przeszkodą, polecam patent zwłaszcza w trakcie wyprzedzania, xD.
Aż dziw, że nowoczesne samochody nie mają jakiegoś obejścia tych systemów na wypadek ich awarii, ale u ciebie to akurat brzmi jak celowe jego działanie…
Najlepsze jest to, że niektórzy producenci włączają domyślnie wszystkie te systemy w autach jeszcze w fabryce, nawet w trybie transportowym. I np podjeżdżając pod rampę na statku czujnik wykrywa stojącego obok sygnalistę i robi awaryjne hamowanie podczas podjazdu XD a z tylu jedzie kolejny wiec czasami dwóch kierowców na raz ma zęby w kierownicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Peter_Mountain: z przykrością stwierdzam, że japońce nie umiom we wspomagacze (tutaj rządzi niestety vag), a toyota to moim zdaniem najbadziewniesza obecnie na rynku padaka którą biorą na flotówki tylko dlatego, że jest w miarę dostępna i ma znośne warunki finansowania
@Peter_Mountain: mnie dla odmiany asystent utrzymania pasa, zawsze na wąskich uliczkach z wymalowanymi liniami na środku spychał na bok na zaparkowane tam wzdłuż auta, żeby utrzymać się na pasie i nie przeszkadzał mu w tym ani trochę czujnik kolizji, który akurat nie reaguje na te zaparkowane auta pewnie to dlatego, że ustawili jakieś priorytety dla systemów bezpieczeństwa, ale i tak
(°°