Wpis z mikrobloga

Dzis tak z nudow eksplorowalem co to jest ten caly reality shifting i odkrylem, ze dzieki pandemii i mocy tiktoka (którego szczerze nienawidze bo daje najgorszy syf content) nastolatki odkryly na nowo #oobe i #swiadomysen xD
Z jednej strony fajnie bo im wiecej ludzi się tym interesuje tym lepiej a z drugiej jak widzę ze wygrzebuje sie stare rzeczy, nadaje im nowe znaczenie (przesuwanie swiadomosci opisal Monroe w 2 czesci swoich ksiazek), dodaje aure tajemniczosci i dodaje sie do nich jakies techniki nie wiadomo skad bo niby jak lezenie z rozlozonymi konczynami ma dzialac, albo biora wizualizacje i nazywaja ja metoda Alicji w krainie czarów. A jeszcze ten artykul z natemat ze swiadome snienie powoduje paraliz senny, dzieki tyle ze to tez zalezy od roznych czynnikow. Poza tym samo przenoszenie się w jakies miejsca z książek przeciez to można robić w swiadomym śnie (co i tak ostatecznie takie osoby robią). Przypomina mi to troche #tulpa jak zrobiono z tego buddyjskiego terminu wymyslonego przyjaciela. Troche to smutne ze jak spoleczenstwo i kultura cos wezma przemiela to na koniec wypluja tego znieksztalcona wersje. Nie wiem czy to dalej jest trendy, chyba zastapily to jakies inne "trendy" a moze ktos zostal i community zaczbie tworzyć społeczność oneironautyczno-obenautyczna? Nie wiem ale mam nadzieje ;)

#shifting
  • 6
@billuscher: ja se tak mysle ze sam swiadomy sen czy oobe nie jest pozytywnym zjawiskiem. Ewolucja sprawila ze snow sie nie pamieta. Wedlug mnie ma to sens bo jesli umysl nie jest na tyle wytrenowany zeby przejac kontrole nad doswiadczeniem to mozna aie nabawic traum wszelkiego rodzaju. I teraz taka 15 latka z tik toka bedzie miala to oobe czy cos i pomysli ze demon ja opętał albo kosmita porwał albo
@pasztetztrupa
1. swiadomy sen to zjawisko naturalne i pojawia sie u kazdego polecam obczaicnjeden z wpisow naukowych ktory twierdzi ze jakas czesc społeczeństwa tego doswiadczyla
2. Nie pamietamy snów bo nie chcemy bo jestesmy zajeci roznymi rzeczami, nie wysypiamy sie, nie dbamy o higiene snu
3. Sa niebezpieczenstwa np zatarcie granicy ale to przy ciaglym uzywaniu bo to jakbys byla ciagle w wirtualnej rzeczywistości
@billuscher: ja po tych nagraniach mam maks hipnagogi dźwiękowe i odrętwiałe ciało. Moje ld/oobe to maks kilka minut chodzenia po mieszkaniu i przechodzenie przez ściany i kilka eksperymentów.