Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika

hej mam pytanie do znawców tematu czy ten sprzęt ma dobry stosunek jakość/cena ?

falownik 3-faz Sofar Solar 11 KTL-X G-3,
Risen Solar 500Wp x20sztuk ~10kWp

~ za całość 40700 zł brutto

Powyższa cena dotyczy kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z dostawą, montażem, przeszkoleniem oraz wszelkimi formalnościami w lokalnym Zakładzie Energetycznym związanymi
z przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej. Cena zawiera także uzgodnienia z Rzeczoznawcą ds. PPOŻ oraz zgłoszenie do Powiatowej Jednostki Straży Pożarnej.
  • 14
~ za całość 40700 zł brutto


@DiasIre92: Może ceny poszły w górę, ja w 2019 za 7,77 kWp(21x370W) + falownik Fronius 7kW miałem wycenę 30 tys. zł.
30/7,77=3861zł za 1kWp
Tu 40/10=4000 zł za 1kWp
A myślałem, że z biegiem czasu technologia stanieje :), może inflacja.
Ostatecznie zapłaciłem 26 tys zł - 5 tys z mojprad, czyli 21tys/7,77=2700zł za 1 kWp.
Wiadomo też, że im większa instalacja tym mniejszy koszt
@mirekwirek: Przesadzasz. Powielasz narracje dużych którzy usprawiedliwiają w ten sposób swoją zachłanność.
Ceny modułów wzrosły z 1zł/Wp do 1,35zł/Wp. Falowniki o około 200 zł. Reszta też troche. To oczywiście moje subiektywne stanowisko i nie mam wiedzy na temat cen u innych sprzedawców.
@mirekwirek: Ja ich w 2020 jeszcze w PL nie widziałem. W 2021 w czerwcu ich cena była w okolicach 400 netto, potem w górę. Na sklepy jak patrzysz to raz, że widzisz cenę detaliczną(wysoka marża sklepu), a dwa trzeba dodać marże hurtowni i czasem jeszcze dystrybutora jeśli ona nią nie jest.