Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja mam konto w mBanku i chciałem zaktualizować adres zamieszkania na #holandia , facet na infolini powiedział że to możliwe ale ma adnotacje że bank może wypowiedzieć wtedy umowę. I on nie jest w stanie powiedzieć czy faktycznie to zrobi xD No ale tak czy siak może to może, nie chcę ryzykować że mi zamkną konto więc zostawiam polski.

Ktoś z polskich emigrantów ma może jeszcze konto w polskim banku i udało mu się zmienić adres zamieszkania na zagraniczny bez problemów? Jeżeli tak to w jakim banku?

Mam PESEL, dowód osobisty i polski paszport, więc nie chodzi o konto dla obcokrajowca tylko konto dla nierezydenta.
  • 8
@giguga: jak wysyłam przelewy do skarbówki to jest mój polski adres w danych nadawcy i mnie to drażni bo nie chcę żeby skarbówka miała jakikolwiek ślad informacji którą mogłaby uznać za "hej, ten gość wygląda jak rezydent, właśnie nam wysłał przelew z polskim adresem..."

(a przelewy wysyłam za pit-28, wynajem nieruchomości położonej na terytorium RP)

Totalna pierdoła ale im mniej powodów US ma żeby mnie nagabywać tym lepiej...
@gatineau: można bez problemu zmienić i adres i numer telefonu. Wydaje mi się, że na infolini robią sobie bramkę, że w razie zmiany jakichś przepisów (lub np. ewentualnego wyjścia Polski z UE), będą mogli Ci wypowiedzieć konto bez konsekwencji z ich strony. Na chwilę obecną Unia Europejska gwarantuje każdemu obywatelowi dowolnego kraju UE możliwość otwarcia konta w dowolnym innym kraju UE
@Maciejo94: @SamaSame: dobra wszystko ustaliłem - Alior Bank brzmi jak rozwiązanie. Można nawet na formularzu rejestracyjnym podać holenderski adres bez kombinacji oraz pytają o rezydencję podatkową jak należy.

Jedyny minus to że kurier z umową może przyjść tylko na polski adres ewentualnie przelew weryfikacyjny musiałbym wysłać z mbanku ale musiałyby się zgadzać dane adresowe w obu bankach (a adres w mbanku mi się nie zgadza jak już ustaliliśmy nie zgadza)