Wpis z mikrobloga

@xTortox: wytłumacz mi że prawa trzeba przestrzegać bo inaczej się ponosi konsekwencje

chyba że jesteś policjantem to wtedy nie, prawo nie obowiązuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bumelante: nawet nie pracując jako funkcjonariusz publiczny z racji stanowiska często robiono mi przypadkiem jakieś zdjęcia swego czasu które krążyły po internecie (co prawda bardziej po branżowych stronach no ale zawsze)
  • Odpowiedz
  • 0
@taktojes Wiesz lalunia, że jesteś w błędzie? Nie można udostępniać wizerunku policjanta bez jego zgody. I nie ma to znaczenia czy jest na służbie czy nie. Wizerunek policjanta jest prawnie chroniony, gdyż jest to osoba publiczna, a nie osoba publicznie znana jak Lewandowski, to są dwie różne rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 2
@j4rzyn Silnik mogą mieć włączony, gdyż służbę pełni się cały czas, nawet w czasie przerwy lub robienia dokumentacji, a jest to spowodowane miedzy innymi czasem reakcji na wezwanie. Policja to nie samochód prywatny, więc podlegają innym zasadom. Jak mi nie wierzysz to zapytaj radcę prawnego i powie Ci to co ja. Przerabiałem już ten temat.
  • Odpowiedz
  • 3
@j4rzyn Jeżeli podejmują Interwencje to mogą stać w miejscach niedozwolonych, powinni jedynie mieć włączone światła błyskowe. Ogólnie ja wychodzę z założenia, że jeżeli jadą komuś uratować życie, albo pomóc żonie, bo ja mąż okłada to nie będę robił im afery o to, że staneli na kopercie. Trzeba podchodzić do tematu zdroworozsądkowo, bo jednak jest różnica jakby zaparkowali tam prywatnym samochodem, a jak parkują radiowozem w celu udzielenia komuś pomocy lub złapania jakiegoś
  • Odpowiedz