Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich zgromadzonych. Jestem na etapie małego remontu w pokoju. Wszystko robię sam i nie mam pomysłu na parapet.

Blok jest stary i przy wymianie okien zostały stare parapety. Niestety widać na nich odpryski i rożnego rodzaju defekty. Chciałbym złapać równe krawędzie i kąty o ile w ogóle będzie to możliwe do zrobienia. Czy macie pomysł czym mógłbym to wyrównać?

Jeden sąsiad zaproponował szpachlę samochodową. Drugi sąsiad powiedział, że pierwszy sąsiad nie ma racji i zaproponował żywicę (nie sprecyzował jaką). Co w takim razie polecają sąsiedzi z wykopu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budownictwo #stepujacybudowlaniec #budowadomu #majsterkowanie
Pobierz JurekWonsik - Witam wszystkich zgromadzonych. Jestem na etapie małego remontu w pokoj...
źródło: comment_1643049453JNDWglu0eN8GPrUp8ixnul.jpg
  • 19
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JurekWonsik: nie wiem jaka wysokość od parapetu do okna, ale ja bym pomyślała o zabudowie drewnianej. Raczej nie bawiłbym się w klejenie gówna do gówna. Wolałabym przykleić deskę na górę i po bokach.
@JurekWonsik: to drewniane nie? Szlifiera, zedrzeć farbę do drewna żeby ocenić jak to realnie wygląda, możesz zdjąć więcej z brzegów i się te wgniotki trochę zgubią. Jak ma być trwałe to jakaś żywica i będzie spoko. Potem wykończyć i tyle.
@bellazi: @JurekWonsik: aa pisałem komentarz zanim załadowało się 3 foto a tam pęknięcia jakby rzeczywiście stary parapet z jakiegoś lastryko. Jak tak to w ogóle parapet do wymiany i tyle-wyrwać, wstawić nowy, uzupełnić ubytki i tyle.
Ewentualnie eksperyment i nakleić jakąś płaską nakładkę na mamuta-zmatowić parapet, odpylić żeby trzymało, walnąć mamuta i przyklei tak że potem nie oderwie.