Wpis z mikrobloga

@CzulyTomasz: W teorii aktualny indeks stakingu to *70. Czyli jak ktoś na początku kupił 1ohm to teraz ma ich 70. Max. kurs był 1400, a z obecnej ceny i indeksu wychodzi, ze ma obecnie 4700$. Wiec nawet jaku kupil w cenie 1400, po miesiącu od rozpoczęcia, to indeks wychodzi około 35 wychodzi, wiec ma 2345$.
@Wazzzup właśnie nie do końca czaję, jak działa ten wynalazek. Po prostu wrzucasz w staking na wysoki procent i nawet pomimo tego, że token jest bardzo inflacyjny, to jak wejdziesz w to wcześnie, to teoretycznie wysoki APR powinien nadgonić straty?
@kongoku: To coin który ma gwarantowaną cenę 1 dolara. Kiedy cena wynosi ponad dolar to protokół w celu obniżenia ceny emituje nowe coiny dla posiadaczy, a im wyższa cena tym większe APY. Jako że cena tego tokena była w #!$%@?ę wysoka to APY wynosiło kilka tysięcy.

Holderzy uznali, że jak każdy będzie trzymał i stakował to każdy zarobi, co oczywiście jest nieprawdą, bo wszystko działa w obiegu zamkniętym i emisja nowych
@CzulyTomasz: Teoretycznie tak to działa i jak widać na przykładzie wyżej, jak ktoś był cierpliwy i miał farta, że projekt nie upadł (dużo DAO upada, średnio w każdej sieci zachowuje się jeden-dwa z kilku-kilkudziesięciu) to pomimo takiego spadku ceny i tak wyszedł na plus. A jak sprzedał na tej drugiej górce gdzie wyprodukowało mu np. 30x i jeszcze cena wróciła do tej, za która kupi kto wygryw.

Ja osobiście teraz wszedłem
@kongoku: W ciągu 30 dni możesz mieć nawet 0 xD

Teoretycznie jeśli cena sie nie zmieni to w miesiąc masz obecnie +50%, a kurs spadł już z 300 dolarów do 36. Dlatego niedawno wszedłem bo liczę na to, że w miesiąc naprodukuje mi pare sztuk i kurs się nie zmieni, albo nawet trochę wzrośnie, bo nowi ludzie dojdą do interesu, a ja wyjdę XD APY to jest procent roczny z inwestycji.
Dodam jeszcze od siebie, że wg mnie teraz jest bardzo dobry moment żeby wchodzić w projekty Dao bo szorują po dnie, a Hectora polecam najbardziej (śledzę aktywnie community, projekt jest na prawdę profesjonalnie prowadzony, roadmap na cały rok, 2 godziny temu uruchomili HectorBank). Jestem zapakowany praktycznie od samego początku (projekt ruszył 1 listopada, ja wszedłem 2 albo 3 dni po starcie), wrzuciłem na staking i sobie leży już 2,5 miesiąca. Cena coina
@kongoku: Ze wszystkich Dao to szczerze mówiąc głównie Hectora polecam, bo śledzę na bieżąco telegrama/discorda i wiem co się dzieje w projekcie. Jeżeli interesuje Cię wyższe Apy, ale też w miarę "pewny" projekt to sprawdź Wonderland (80k%) lub Klima Dao (30k%)