Wpis z mikrobloga

Nakrętki powinny być napunktowane punktakiem mniej więcej jak na zdjęciu tam gdzie są strzałki.
Nakrętki na 1:57 nie są zaklepane więc i tak czarno to widzę @Matheo780

Co do tego, że się to rozkręciło to możliwe, że rozkręcali rozpieraki żeby sprawdzić stan kulek i siedzeń pod nie a później ktoś nie przykręcił tego. Nie ma możliwości żeby to się samo rozkręciło jeśli jest dobrze napunktowane.

Nie znam tła historii ale wygląda na
szymonl - Nakrętki powinny być napunktowane punktakiem mniej więcej jak na zdjęciu ta...

źródło: comment_1643059189dtvzIpHQpZ0jHJS25T9KQa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szymonl: ja dałem teraz te nakrętki na klej do śrub. Nie wiem jakie temperatury się tam robią, ale porządnie dokręcona śruba się sama nie odkręci tak łatwo nawet bez kleju
  • Odpowiedz
@Matheo780: O ile są tam śruby bez gwintu i element bez gwintu wystaje ponad to połączenie, tak, że przy skręceniu do oporu ten łącznik i rozpierak mogą się swobodnie ruszać względem siebie to powinno być ok.

Inaczej przy skręceniu do oporu tych śrub skręcasz na sztywno i pozbawiasz ruchu połączenie łącznika z danym rozpierakiem. Co może powodować grzanie się hamulców bo rozpieraki nie będą wracały do swojej całkiem luźnej pozycji i
  • Odpowiedz
@szymonl: tam jest tak stoczone, ta śruba ma ciało bez gwintu w miejscu gdzie siedzi rozpierak, także nie ma się co martwić o luz. To w ogóle nie są takie zwykłe śruby, tylko specjalnie pod ten rozpierak o zmiennym wymiarze
  • Odpowiedz
@szymonl: Twoja rada ze zbiciem gwintu cenna, można byłoby tak zrobić dla pewności, ale nie znam nikogo pozna mną co by się to mu rozkręciło, a żaden z moich mechaników tej śruby nie zabezpiecza w ten sposób z tego co rozmawiałem
  • Odpowiedz
@Matheo780: Nie wiedziałem jak naprawa u Ciebie wyglądała wiec wolałem to zaznaczyć ¯\_(ツ)_/¯

Co do mechaników, to nie gadałeś ze mną jeszcze xD

Akurat rozpierak to jest miejsce gdzie dobre napunktowanie jest najpewniejsze ze względu na to, że części które skręcamy mają luz wiec odpadają wszelkie nordlocki albo podkładki sprężyste a przy hamulcach mamy jednak wysokie temperatury wiec nie polegałbym na nakrętkach samohamownych o ile mówimy o tych z nylonową częścią
  • Odpowiedz
@Matheo780: Kurde nie śledziłem specjalnie tej historii ale jeśli mówisz tak po remoncie to współczuję.
Wrzuć jakieś podsumowanie na wypok jak będziesz miał, chętnie obejrzę.
  • Odpowiedz