Wpis z mikrobloga

Co zrobić jak samochód 2x był u mechanika i 2x po kilku dniach nie chce ruszać.

Auto to Renault scenic 2004 1.6 benzyna

Za pierwszym razem z tego co pamiętam to było robione klemy + pompa paliwowa. Zapłaciłam 400 parę złotych. Po kilku dniach znowu stanał. Za drugim razem do tego samego mechanika i znowu tylko tym razem rozrusznik, za 500 zł. Po klilku dniach odpalić nie chce, do tego coś w elektronice #!$%@? bo szyba się nie opuszcza + wyświetlacz czasami gaśnie, i auto nie chciało się zamykać tak jakby nie czytało kluczyków (karty).

Nie wiem postraszyć go jakoś pozwem, pismem o oddanie kosztów #policja #prawo czy jak?
Nie chce mu trzeci raz oddawać auta które wyjedzie i za kilka dni padnie. Był to pierwszy raz u tego mechanika, wcześniej byłam u innego zawsze i było OK, tylko aktualnie nie miał terminów. Jakoś się dogadać żeby zrobił po kosztach, bo trochę drożysza w porównaniu do mojego zaufanego mechanika.

Ehh ręce opadają, mam paragon na jedną transakcję na drugą nie dał tak zwana gwarancja do bramy

#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #mechanika #auto
  • 6
@BarbaraM21: Pojedziesz do niego trzeci razi też zapłacisz za coś co akurat przyjdzie mu do głowy, żeby wymienić? xD Już za pierwszym razem powinien to naprawić w ramach gwarancji bez żadnej dopłaty, wszak już raz to naprawił, nie? Czy wychodzi na to, że klemy i pompa paliwowa były jednak dobre? ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BarbaraM21: masz 18 letnie Renault, w tym aucie problemy z elektryką to chleb powszedni, szczególnie zimą gdy temperatura waha się blisko zera i wszędzie zbiera się wilgoć. Nie wiem jak mieliby rozrusznikiem zepsuć wyświetlacz i szybę ( ͡° ʖ̯ ͡°) możesz zawsze zmienić mechanika ale gwarancja na jakiej podstawie? Rozrusznik nie działa? Przy takich samochodach niestety tak jest, jak się zaczyna to wszystko na raz
@BarbaraM21: te sceniki to jeżdżące bomby, ruszysz jedno to posypie sie wszystko wokół. brak czytania karty to standardowa usterka, do tego jakieś dziwne problemy z szybami to norma. masz śmietnik i nie zwalaj na mechanika, naprawią ci silnik to się rozsypie napęd bo nagle będzie więcej mocy. zrobią ci silnik i napęd, to zesra się zawias bo będziesz energiczniej jeździć. i tak w koło macieju
@BarbaraM21: z renault to jedzie się 20x do mechaników (różnych) i zawsze i tak ostatecznie nie odpali xD
Najlepiej to sprzedać to francuskie gówno ;)
U dziadka pomogło odpięcie praktycznie wszystkiego z elektroniki xD nagle samochód odpala. Została mu klima i radio xD