Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, planuje zrobić aplikacje wspomagającą opieke nad starsza osoba i mam tutaj kilka pytań - aplikacja bedzie sie skladala z kafelków "pomiar cisnienia, pomiar cukru" itp po nacisnięciu w kafelek przeniesie nas na nowy ekran gdzie bedziemy mogli podac np pomiar z data i tu pytanie czy dla kazdego kafelka używać nowej aktywności czy fragmentów? Za bardzo nie wiem jak dzialają te fragmenty. - Po dodaniu ImageButton mam czerwony błąd " No spekable text present" niby dodałem "android:contentDescription" ale nie wiem co to zmienia i do czego to służy. - Da się jakoś dodać napis do obrazka w ImageButton czy napis musi być częścią obrazka ? Jeśli wstawie textView na ImageButton to ten obszar gdzie jest napis będzie "nieklikalny? Z góry dzięki za pomoc:)

#programowanie #kotlin #androidstudio

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ef1c6e67af85000aa7c12c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Dla starszej osoby, to rób apkę jak dla debili, jak dla upośledzonych dzieci. Ma być najprostszy interfejs jak tylko się da. Zero dodatkowych funkcji, zero! Jedno kliknięcie i załatwiasz sprawę.
Moja babcia raz kupiła nowy TV. Ja #!$%@? ile było łażenia, tłumaczenia. Bo te nowe gówna nie są dla starych ludzi. Guzików w #!$%@?, opcji w #!$%@? bardziej i młody człowiek się w tym gubi, a co dopiero starszy.
Aktywność wystarczy Ci z powodzeniem jedna (ewentualnie dołóż druga do procesu logowania/rejestracji jak czegos takiego potrzebujesz).
Ogarnij sobie navigation -> główny ekran z kafelkami (fragment który ustawisz w navigation.xml jako defaultowy destionation) to najzwyklejszy fragment z recyclerView na jego adapterze zrób sobie listener który będzie przekazywał do fragmentu id ( możesz użyć interfejsu ktory przekarzesz w adapterze, lub skrócony zapis (highOrderFunction)
Potem na fragmencie głównym robisz funkcje która Ci to łapie i