Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W akwarium żony krasnorosty dalej nie dają za wygraną. Wodę podmieniamy teraz co tydzień mniej więcej 1/4 zbiornika(20l na 105l akwarium), święcimy mniej(wcześniej było dużo za długo bo lampka paliła się cały dzień, teraz poniżej 8 godzin), podajemy Carbo i o ile gdy była aplikowana większa dawka to często niektóre robiły się czerwone i ginęły tak nowe i tak się pojawiały. Jeśli chodzi o filtrację to jest wrzucony filtr wewnętrzny z Aquaela o mocy 700l/h ale nie ma tam żadnych mediów biologicznych prócz gąbki która pewnie po części pełni tą funkcję. Jakieś sugestie? Może drugi filtr typowo biologiczny? Czytałem też że CO2 wspomaga walkę z tym glonem. Może w tym kierunku iść? #akwarystyka
  • 13
@XNiemcu: Nie dorzucaj nic do obsady, nic ze zwierząt tego nie ruszy, a tylko obciąży biologię w zbiorniku, która widać nie jest jeszcze stabilna. Filtracja ewidentnie nie wyrabia, w takim zbiorniku kubełek to podstawa, ewentualnie duża kaskada, ale tak żeby ten litr ceramiki się zmieścił. CO2 zawsze mile widziane, nie jest wymagane, ale wspomoże wzrost roślin, co obniży mocno poziom azotu. Ale i tak najpierw kubełek, bez tego ciągle jakieś problemy
@XNiemcu: dorzuć trochę liścia (dębu, katapangu) bądz szyszki olchy - wszystko co uwalnia garbniki żeby była lekka herbatka w zbiorniku na jakiś czas - mam nadzieję że przynajmniej zatrzyma rozwój.
@Taurus85 Ja #!$%@?, no to już nigdy się nie skończy po prostu, już do końca życia będę czytał o konieczności zastosowania filtra zewnętrznego w mega akwariach pokroju 100 litrów, najczęściej roślinnych, oczywiście w zestawie z tym gówniany medium jakim jest gównoceramika, no super
@menelaosPL: nie mam krasnali ale atak ślimaków więc teraz moczę najpierw w roztworze z cytryny która zawiera przeciwutleniacz a pózniej z glonów (okrzemki) - na szczęsnie mam microzorium (zrobilem mocny roztwór z szyszek olchy) do 2 godzin - potem oczyszczam ręcznie resztki i gotowe - w skrócie - cytryna 2 godziny potem garbniki przez 2 dni w ciemnościach
@graczzzz: w garbnikach do nawet 2 dni żeby glony znikły - nie miałem możliwości edytowania ps najlepiej kwasek z cytryny ta mała plastikowa buteleczka 1/4 na 2 godziny - potem trzeba odmoczyc rosliny w zwyklej wodzie oczywiscie