Wpis z mikrobloga

To pani Agnieszka, matka trójki dzieci. Agnieszka była w ciąży bliźniaczej i zgłosiła się do szpitala ponieważ jej stan zdrowotny zaczął się pogarszać. 23 grudnia 2021 zmarł pierwszy z bliźniaków, według rodziny kobiety, lekarze nie pozwolili na usunięcie martwego płodu, ponieważ "prawo w Polsce tego surowo zabrania". W związku z czym przez kolejne 7 dni, czekano, aż funkcje życiowe drugiego z bliźniaków samoistnie ustaną. Przez 7 dni Agnieszka nosiła w sobie martwy płód. Śmierć drugiego z bliźniaków nastąpiła dopiero 29 grudnia 2021 r. a do wydobycia martwych płodów doszło po kolejnych dwóch dniach.
Nie zapomniano jednak w porę poinformować księdza, aby przyszedł na oddział i odprawił pogrzeb dla dzieci.
Agnieszki nie udało się uratować, kobieta zmarła.

Rodzina Agnieszki udostępniła jej wizerunek oraz treść apelu, prosząc o udostępnienie i nagłośnienie informacji o jej tragicznej śmierci.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #aborcja #medycyna #zdrowie #4konserwy #konfederacja #prawo
saakaszi - To pani Agnieszka, matka trójki dzieci. Agnieszka była w ciąży bliźniaczej...
  • 206
  • Odpowiedz
  • 7
@Felixu
@suluf Nie zgadzam się do końca z Wami, bo oskarżacie wszystkich katolików za śmierć tej kobiety, a prawda jest taka, że większość katolików uważa, że w tej sytuacji życie tej kobiety było ważniejsze. Ja sam jako katolik uważam, że kompromis aborcyjny był dobry i niepotrzebnie go zmieniano. Także nie generalizujcie, bo jest to krzywdzące wobec innych osób.
  • Odpowiedz
Jak łatwo wami sterować, lewaki. Fejkowe informacje łykacie jak pelikany.


@trevoz: lubię to katolickie miłosierdzie i zwalanie winy na każdego, ale nie problematyczną ustawę

jakby mi katoprawackie Ordo Iuris patrzyło na ręce i uznało, że "życie kobiety było jedynie w 69,420% zagrożone a nie w 100%, skazać lekarza" to sam bym nie robił nic co groziłoby mi pozbawieniem uprawnienia do wykonywania zawodu

ale co tam specjalista z gwoździem w kształcie krzyżyka
  • Odpowiedz
@niochland: zrozum, że tutaj lekarze postąpili zgodnie ze sztuką. Jeśli jeden płód w ciąży bliźniaczej obumiera to nie usuwa się go na hurra z ciała kobiety. Polecam poczytać opinie lekarzy na ten temat.
  • Odpowiedz
Nie zgadzam się do końca z Wami, bo oskarżacie wszystkich katolików za śmierć tej kobiety, a prawda jest taka, że większość katolików uważa, że w tej sytuacji życie tej kobiety było ważniejsze. Ja sam jako katolik uważam, że kompromis aborcyjny był dobry i niepotrzebnie go zmieniano. Także nie generalizujcie, bo jest to krzywdzące wobec innych osób.


@Nanuno: I co w tej sprawie zrobiłeś? Byłeś na protestach? Napisałeś pismo do swojego biskupa?
  • Odpowiedz
Jeszcze raz zapytam, co jest z Wami nie tak, że w obecnych czasach planujecie/robicie dzieci? Macie coś nie tak z głową i wyobraźnią? Dziewczyny bardzo szkoda, ale na miłość boską, za dwa lata tych śmieci nie będzie już u żłobu, więc sie tw wszystkie pisowski #!$%@? i ich pomysły #!$%@? na śmietnik!
  • Odpowiedz
  • 8
@Felixu moja babka taka przesiąknięta propagandą, że dopóki Ci starsi nie odejdą to to się nie skończy xd
Kiedyś jak pytałem jej co o tym sądzi, to mówiła, że bardzo dobrze, że zakazali bo dzieci zabijają. Jak leci w tv propaganda to tylko przyklaskuje o gada, że wszystko wina Tuska i PO albo Unia winna. Nic nie będzie dopóki stare baby o dziady żyją w tym kraju
  • Odpowiedz
@saakaszi: generalnie 8 gwiazdek itd. Ale w tym wypadku prawo antyaborcyjne prawdopodobnie nie ma znaczenia, gdzieś jakaś lekarka wyjaśniała, że to była standardowa procedura, bo w 1 trymestrze nie pozbywa się martwego bliźniaka, bo faktycznie powinien się wchlonac, wywołanie poronienia może nawet i 3 dni trwać. Nie wiadomo tylko co się działo od wywołania porodu do śmierci tej kobiety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@MosMaus: To jeszcze przestań gadać bzdury ;/ najlepsze specjaliści na całym świecie, mający do dyspozycji tysiące przypadków w dużych badaniach populacyjnych, opracowują wytyczne żeby utrzymać w dobrostanie drugie dziecko, zalecenia i badania mające na celu zminimalizować ryzyko utraty całej ciąży. Ale facet z wykopu mówi że procedury są złe( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz