Wpis z mikrobloga

Mile widziane uzasadnienie decyzji ( ) #steamdeck

Którego Steam Decka zarezerwowaliście?

  • Najtańszego 64GB eMMC za 1 899,00 zł 12.7% (8)
  • Średnia półka 256GB SSD NVMe za 2 499,00 zł 44.4% (28)
  • Najdroższego 512GB SSD NVMe za 3 099,00 zł 42.9% (27)

Oddanych głosów: 63

  • 18
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: ja zamówiłem 256GB dla szybszego dysku do bardziej wymagających gier. Do indyków i starszych tytułów wystarcz mi karta pamięci. W 512 jest antyrefleksyjne szkło, którego bardzo nie lubię.

Zastanawiałem się też nad 64, ale gdy startowały preordery nie było informacji, czy będzie można dołożyć dysk. Teraz wiadomo, że można. Przeczytałem też, że niby ten dysk jest specjalnie przystosowany do pracy koło elektroniki odpowiadającej za łączność, tak aby się ze sobą
  • Odpowiedz
@LuckyLuke_2776: Ja mam 256 na q1 i dwa pozostale na q2, poki co biore ten pierwszy. Cenowo najlepszy jest 64, według Valve gry z karty pamieci wczytuja sie tylko 18% dluzej, dyski tez kosztuja relatywnie malo. Tutaj jednak felerne sa sruby ktora wkrecone sa w plastik obudowy, z tego co rozumiem to kazde odkrecenie i przykrecenie powoduje, ze trzymaja sie w obudowie coraz gorzej.

512 ma taki minus, ze za ekran
Jedrek313 - @LuckyLuke_2776: Ja mam 256 na q1 i dwa pozostale na q2, poki co biore te...

źródło: comment_1643241991sFO1QNbaoPge2jWmWeOSQ6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jedrek313: ten wykres jest jakiś krzywy - 1,25 jest ponizej linii 1,2. czy to słupki z tvp?

@LuckyLuke_2776: 256 wydaje się najbardziej odpowiedni dla osoby która po 1 nie chce grzebać i coś zepsuć/ boi się o gwarancję, a jednocześnie chce mieć wystarczająco dużo miejsca na kilka dużych gier. na małe - indyki, emulację wystarczy jakas lepsza karta pamięci 400gb za 200zł.
  • Odpowiedz
@bendyz: tia, ktoś tam się musiał zdrowo jebnąć. W każdym razie wartości sa prawdziwe, a różnica rzędu 18% to nic w porownaniu do takiego ps4 i ps5, gdzie ta roznica wynosi gdzies 900% xd
  • Odpowiedz
@yggdrasil: różnice w praktyce nawet nie będą odczuwalne... mało tego jak zapcha Ci się 256GB SSD to gdzie będziesz instalował... na wolniejszej karcie micro ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymiana jest jednorazowa 20min roboty i tyle.
Zarezerwowałem najtańszą wersję, ale dopiero dostanę w drugim kwartale... no chyba że będzie to niegrywalna cegła, to anuluję.
  • Odpowiedz
@Issac: Tak jak powiedziałem. Chcę wyjąć z pudełka i grać. Na 64GB pewnie niektóre gry się nie zmieszczą. Przy 256GB mogę każdą zainstalować i grać od razu. Zresztą mój komputer do gier ma dysk 256GB, więc starczy. Zresztą w innym wątku już zaczynasz kombinować i szukać dysku, ale cenowo średnio się spina. :)
  • Odpowiedz