Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suze: część głowic pozwala na ustawienie kalibracji, możesz sprawdzić czy Twoja ma taką opcję. Wtedy możesz zrobić automatyzację kalibracji w node red
@suze: Ja tak zrobiłem i działa elegancko. Co odświeżenie wartości temperatury w zewnętrznym termometrze robi się porównanie z tą, jaką odczytuje aktualnie głowica i ją kalibruje o odpowiednią wartość.
@Koli96: chyba trochę słabo załapałem. Rozumiem że czujnik miałeś w szafce gdzie była inna temperatura niż w pomieszczeniu co chciałeś i slalibrowales ta różnicę. Jeśli tak to u mnie by coś takiego nie przeszło bo szafka zamknięta ma chyba z 40 stopni
@Koli96: @monk: a można mieć takie głowice i bramkę zigbee albo zwave i do tego aplikacje i w mieszkaniu weekendowym sobie włączać kaloryfery na żądanie, np na 10h przed przyjazdem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suze: Ja mam taki setup w Tuya z dodatkowym czujnikiem w centrum pokoju. Zrobiłem prosta automatykę - jeśli temp spadnie poniżej X to włącz tryb comfort, jeśli przekracza Y to włącz tryb eco. Ale szkoda że nie można sparować głowicy bezpośrednio z czujnikiem.