Wpis z mikrobloga

@Gippo86: boze, musisz poczytac wiecej na temat gospodarki zanim zaczniesz wypowiadac sie na takie tematy. Bo to troche tak jakby probowac wytlumaczyc calki komus kto zatrzymal sie z materialem z matematyki w podstawowce.

Inflacja nie jest zlym zjawiskiem. W przeszlosci wielkokrotnie byla uzywana w tym celu, zebysmy dzis mogli sie znalezc tu gdzie jestesmy.

Wszystkie panstwa na swiecie dzis daza do inflacji na poziomie 2-5%. Nie ma panstwa na swiecie, ktore
@WiktorekS: no chyba, że inflacja wynika z drukowania pieniędzy na potęgę - a taką mamy w pocovidowym świecie.
Stany i Chiny są masakrycznie zadłużone a pieniądze te nie były pompowane w odpowiednie Keynsowsko rzeczy.
Stany wywaliły biliardy żeby rosła giełda, Chiny w chory rynek nieruchomości i nieopłacalne projekty jak szybka kolej.
Jak dupnie chinom rynek nieruchomości to mogą się po tym nie pozbierać tak jak Japonia.
@WiktorekS: gospodarka jest z natury rzeczy deflacyjna (każda firma kombinuje jak obniżyć koszt produkcji zachowując jakość, bo tego wymagają kontrahenci), więc inflacja jest zła... a ta sztucznie napędzana to już w ogóle...
patrząc po zachowaniu się rynku Chile za ostatnie naście lat (od 2009) jest statystycznie taniej niż drożej.. więc jest większe prawdopodobieństwo na wzrost rynku w perspektywie kolejnych 5 lat.... niż na spadek...
a że dodatkowo mają plusa za gonienie
@Gippo86: piszesz same glupoty

Obecnie gospodarki polegaja na kredytach czyil na magii procentu skladanego. To oznacza ze pkb 0% jest w rzecziwstosci pogorszeniem standardu zycia spoleczenstwa. Wzrost pkb o okolo 2% jest dopiero zachowaniem standardu zycia z piprzedniego roku.

Stad tez rzady planuja w inflacje 2-5%.

patrząc po zachowaniu się rynku Chile za ostatnie naście lat (od 2009) jest statystycznie taniej niż drożej.. więc jest większe prawdopodobieństwo na wzrost rynku w
@WiktorekS: od 1,5 roku jestem na ładnych plusach w moich etf'ach... na tyle ładnych, że nawet ostatnia zwałka w Rosji tylko mi zjadła część z plusa ;)

więc póki co rynek weryfikuje moje założenia pozytywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)