Wpis z mikrobloga

Cześć
Znalazłem super ofertę na Burtona Process z 2021 za 1600 ziko. Jak dla mnie bomba.

Jedyne o co się martwię, to to że nie ma tam systemu channel tylko są normalnie dziury na śruby do zwykłych wiązań. Probowałem szukać takich desek burtona w internecie i wszędzie piszą, że takich nie produkowali.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, dlaczego deska ma stary system, mimo że Burton sprzedaje od paru lat tylko w tych channelach?

#snowboard
  • 9
@Domara: ty wymagasz żeby ktoś wywróżył ze wpisu typu "znalazłem, ale wam niczego nie pokażę"? xD

powodzenia miron, ale wróżbity to szukaj na molo w sopocie, bo burek od lat tłucze deski wyłącznie z ICS
@Domara: to jest miron jakaś artystyczna interpretacja graficzna xD

Burek nie tłucze desek z systemem 3D od jakichś 8(?) lat
Poza tym nosy desek burka nie są tak owalne.

Tyle w temacie.

Ale jak masz 1600 do przepultania to ja chętnie przyjmę w postaci jakiegoś miękkiego bataleona do zabaw ;>
@Dibhala: Ok dowiedziałem się o co chodzi :)

Burton wydaje specjalne serie desek do WYPOŻYCZALNI, żeby tam nie mieli problemów z wiązaniami.

I rzeczywiście, można troche znaleźć info o tym w internecie.

A zdjecie wziąłem z jakiejś stronki wypożyczalni :D pewnie nakładają grafiki, żeby było prościej.
W każdym razie dzięki za chęć pomocy!
@Domara: miron, jeśli ty kupisz rentala z insertami 4x2-4, bo 3d i tak nie tłucze ze względu na to, że nie robi od kilku lat dysków 3d do wiązań (po prostu dostarcza dyski re-flex albo starsze typy 4x4) a ktoś to zobaczy (np. jakiś sprzedawca), to wypożyczalnia dostanie srogi łomot bo nie może tym handlować przez umowny czas. W polsce to były bodaj 3 lata. A i tak taki sprzęt firmowy
@wojtouchy: Wg sprzedawcy nie, z wyglądu samego też nie. Co to samego zachowania deski na stoku to nie mam pojęcia :P

@Dibhala no widzę, jeszcze jedną opcje, że się koleś wyprzedaje :P skoro w tym roku nawet nie ma za bardzo desek na sprzedaż i ma tylko rzeczy ze starej kolekcji. Sklep jest dość znany i mocno polecany przez znajomych, bo koleś dobrze doradza i widać, że to pasjonata też. No
@wojtouchy: w deskach mniejsza ilość dostępnych długości, inserty 4x4 zamiast 4x2 (pomijam ICS burka), ślizg to z reguły tłok, bez spieków

kiedyś jeszcze były uboższe grafiki czy mniej bajeranckie topsheety (gładkie, bez porowatości) ale to się w kosztach procesu produkcji już pozacierało

tak na marginesie to serwisy z topowym sprzętem mają nie tylko rentale, bo tych co specjalnie jadą testować konkretny model rentalówy nie interesują

@Domara: tak z ciekawości to