Wpis z mikrobloga

Witam
Mam pytanie może znajdzie się taka osoba która to przeżyła i może się wypowiedzieć.
Mianowicie
Za chwilę bronie pracę inżynierska na uniwersytecie z mechatroniki i mam myśli żeby przenieść się na politechnikę na magisterkę
Czy jest sens ? Jak to wygląda ?
Czy raczej "przepadnie"?
Przenosił się ktoś w podobną stronę Uniwerek->Polibuda ?
#studia #przeniesienie #inzynieria #magisterka
  • 4
@Orbi660: jeżeli nie są to jednolite studia, a chyba nie są, to jest kwestia ECTS-ów za przedmioty z inżynierki, które są wymagane na danym kierunku na magisterskich.

W Polsce mamy współdzielony w ramach Europy system Boloński, więc nawet możesz za granicą próbować po zakończeniu danego etapu.
@patrolez: ale to jest np. suma z całego okresu studiów (ECTSy) czy są brane pod uwagę konkretne przedmioty i przykładowo na Uniwerku dany przedmiot jest za 8 pkt a na polibudzie za 10 pkt to co wtedy ?
@Orbi660: nie robiłem tego, ale znalazłem pewną rozprawkę, która mówi, że trzeba dobrać sobie godziny kursów organizowanych na uczelniach, ale chodzi o takie kursy poza ramami sesji/kierunku zdobywania stopni naukowych, jeżeli już np. zdążyłeś zdobyć stopień inżyniera:
https://academia.stackexchange.com/questions/69585/is-there-a-way-to-add-more-ects-to-my-degree

Jak nie zdobyłeś jeszcze stopnia inżyniera, to może dałoby radę jeszcze coś dopchać do semestru "za pieniądze publiczne", ale to chyba należałoby się dowiedzieć w dziekanacie, lub w jakiejś organizacji studenckiej od rozwoju
@Orbi660: moja żona właśnie teraz kończy magisterkę na polibudzie po uniwersytecie. Przy dostawaniu się na 2 stopień kazali jej się umówić z prodziekanem na rozmowę, on przejrzał przedmioty które miała, podopasowywał do wymaganych i finalnie ma chyba 3 czy 4 do nadrobienia więc w każdym semestrze ma jeden dodatkowy przedmiot z inżynierki do zrobienia. Jak się obroni będzie miała licencjat oraz magistra inżyniera.