Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych bardziej rozgarniętych w temacie #podatki. Ja dopiero sie uczę j próbuje rozgarnąć.

Chce przejęć na B2B z szefem. Pytanie, ile mam wołać żeby to się mi opłacało? Tzn na ile faktury miesięczne wyliczać, oraz jak to potem z dochodowym.

On tez płaciłby mi dochodowy bądź cześć i ZUS.
Formę opodatkowania to pewnie ryczałt 12%

Jakiś półśrodek i nic porozumienia między mną, a szefem.

Pytanie czy jemu się to tez będzie opłacało? Wrzucić w koszty moja prace.

Jak ugryźć żeby to miało sens i logikę dla obu stron.

Dla przykładu dajmy ze chce miesiąc w miesiąc na rękę po zapłaceniu wszystkiego mieć 5000zl

#b2b #firma #polskilad #polskiwal #januszex
  • 4
@JesMan jego obecny całkowity koszt jaki ponosi za ciebie to netto na b2b, do tego stawka dzienna * 26 dni urlopu + stawka dzienna * 10 dni chorobowego do tego jakiś bonus za to że już nie będziesz chroniony kodeksem pracy i oczywiście limit odpowiedzialności

Jeśli to on nalega na b2b to powinien też ponieść koszty straconego małego zusu, jeśli przechodzisz z uop

Forma opodatkowania to twoja prywatną sprawa i nie jest
@JesMan: Pracodawca płaci koszt pracodawcy w tym masz 26 dni urlopu i do 33 dni zwolnienia w roku za które płaci pracodawca (potem ZUS). Wiec musisz te benefity jakoś uwzględnić, oszczędność na ZUS wziąć do kieszeni a oszczędnością na podatku i składce zdrowotnej można się z szefem podzielić.

Z uwagi na dużą kwotę wolną przy 5tys na ręke nie za bardzo opłaca się przechodzić na B2B
https://jakipit.pl/
@sepuqqu: @kuncfot: @zibizz1:

Uprzejmie dziękuje za odpowiedź.
Chodzi też o to, że jak to w polskich realiach. Część idzie innymi mniej legalnymi drogami.
Druga sprawa, chce dostać dofinansowanie na zakup sprzętu przy nowej działalności
No i trzecia sprawa, chcę rozwinąć skrzydła i szukać też innych kontrahentów.
Dlatego mi ta działalność potrzebna