Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś życzliwy mnie zgłosił do SM w Wawie za parkowanie na chodniku i przyszedł mandat 500zł za parkowanie (a raczej pismo z wezwaniem o wskazanie kierowcy) - pewnie na podstawie zdjęcia. W uzasadnieniu jest info o braku pozostawienia 1,5m przejścia dla pieszych na chodniku. Parkowałem w tym miejscu na chodniku https://www.google.com/maps/@52.1839485,20.9886732,3a,75y,32.9h,74.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-4aRZuownyz6kQ2j8RiBmQ!2e0!7i13312!8i6656
Teraz już nie pamiętam, czy to było przed znakiem postoju czy za, bo co najlepsze było to we wrześniu, a dopiero dzisiaj dostałem pismo z SM. Załóżmy, że w miejscu tego Mondeo. To czy mam szanse się wybronić, jeśli stoją tam inne samochody tak jak to widać w Google Maps? Nie chodzi o to, że chcę się wywinąć od mandatu i nie mam problemu z zapłaceniem.
Pytanie, czy ten mandat jest zasadny.

#mandat #parkowanie #warszawa
  • 30
marne masz szanse zeby sie wybronic. chyba ze jest jedno ujowe zdjecie i lipne sprawozdanie z sm(co by mnie nie dziwilo) to mozesz sie sadzic i niech ci udowodnia ;p
@Matus17:
@Massad: Na bank, bo samochody przede mną też miały podniesione wycieraczki ;) Ktoś sobie zadał dużo trudu i miał dużo czasu :) Eh, no nic. Trzeba zapłacić. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie parkował w ten sposób na chodniku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naćkali biurowców na mordorze, ale po co robić miejsca parkingowe.
@Matus17: Problem z publicznymi wolnodostępnymi parkingami w Polsce jest taki, że często zaczynają się na nich pojawiać pojazdy stojące tygodniami itp. A nawet są cwaniacy urządzający sobie komisy na nich. Nie bez powodu coraz więcej centrów handlowych wprowadza płatne parkingi, które są bezpłatne dla klientów. W Mordorze są parkingi ale trzeba za nie płacić miesięczny abonament, lub każdorazowo przy wjeździe. Kluczowi pracownicy mają miejsce parkingowe w ramach benefitów do pensji.
@kaaban: Znasz kontekst całej sytuacji, że wydajesz od razu wyrok? Byłem tam pierwszy raz, bo miałem rozmowę o pracę. I dlatego samochodem, bo inaczej bym się nie wyrobił czasowo. Ciekawe, czy Ty jesteś taki przezorny w każdej sytuacji. Dla Ciebie wszystko jest strasznie proste. Zmień prace, jeździj taxi, itd.
@Matus17: Mordor ma już dobre kilkanaście lat, mieszkałeś ostatnio pod kamieniem? Siedzisz na emigracji od stanu wojennego?

Nie wymyślaj że pierwszy raz byłeś, nie wiedziałeś, a w ogóle to teściowa zmarła i chora córka. Wszyscy zastawiający chodniki i rozjeżdżający trawę mówią dokładnie to samo. Nie jesteś wyjątkowy, nikogo nie obchodzi jak ważna rzecz miałeś do załatwienia.

Parkingów tam nie brakuje, za to minimum ogłady kierowców już jak najbardziej.

Normalny człowiek: jak
@573188224813358837318: Masz rację. Teraz mam nauczkę i następnym razem odżałuję 10zł (nie wiem jakie tam są ceny) za parking. Nie zmienia to faktu, że patodeweloperka nastawia biurowców bez parkingów dla gości (już nie wspomnę o pracownikach) i radź sobie człowieku.


@Matus17: akurat ten budynek ze zdjęcia ma parking dla gości z wjazdem widocznym na tym zdjęciu. Trzeba przejechać przez szlaban, 4 zł/h.
Pytanie, czy ten mandat jest zasadny.


@Matus17: > Oczywiście, wózek inwalidzki by nie przejechał. Dodatkowo spychani piesi wydeptują trawnik, przez co wygląda jak wszystko w tym kraju po oddaniu na użytek społeczeństwa, czyli gówno. Teraz to też Twoja wina, płać i płacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Matus17: Dokładnie takie same pisma dostałem, przeczytaj dokładnie co jest tam napisane, a napisane jest, że 500zł jak nie podasz sprawcy. Prawdopodobnie dostaniesz 100zł mandatu, bez spiny. 500zł jest jak zaparkujesz na kopercie, albo zablokujesz wjazd + jeszcze hol.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Matus17: no to bez żadnego wydawania wyroku, besztania, bo wydajesz się przynajmniej trochę rozumieć o co chodzi, a ja rozumiem że płacenie 500 zł też nie jest fajne za jedno złe parkowanie.

Zadam więc poważne pytanie - dlaczego, jak już parkujesz na chodniku na lekkim przypale, bo nie ma miejsca a gdzieś "musisz" (nie wnikam, może faktycznie coś pilnego) - dlaczego zamiast wystawać bardziej na ulicę, zaparkowałeś tak, żeby zapchać większość
@BeSmarter: spoko, ja sie nie gniewam za zwrócenie uwagi i absolutnie się kajam, bo moja wina. Nie wiem czy patrzyłeś na linka z google maps, ale jak sie przyjrzysz to ten chodnik ma z 1m szerokości, wiec stanięcie ma nim jednym kołem również nie zagwarantuje 1,5m. Na ogół staram się tak parkować, aby zajmowac jak najmniej mniejsca na chodniku. Teraz nie jestem w stanie sięgnąć pamięcią jak tam zaparkowałam.
@Matus17: Moj tata dostal tez mandat po roku za moje parkowanie na chodniku w Wawie xD tez tam bylo 500 zl ale dzwonil ze jakby nie zglosil swiadka i kto tam prowadzil to auto to by tyle dostał. Zobacz na necie ale mandat za zle parkowanie to cos chyba max 100 zl. Nie wiem czy od tego roku sie zmienilo ale jesli tak to sprawa jest z zeszlego roku wiec mandat