Wpis z mikrobloga

#pit #podatki #gielda #broker #forex

Mirki, pierwszy raz mam konto u polskiego brokera więc nie wiem jak to u nich dokładnie wygląda ale w 2021 w grudniu otworzyłem konto i zrobiłem zysk na tym rachunku, później w styczniu praktycznie cały zysk oddałem wracając do kwoty początkowej konta (w międzyczasie nic z konta nie wypłacałem). I broker mi wysłał pit za 2021 czyli jeżeli dobrze rozumiem mam się rozliczyć za przychód którego nie mam???
To jest tak głupie że aż śmieszne.
  • 10
@gustowny_dzikus: ale to bez sensu, rozliczenie powinno być przy wypłacie bo co jak w 2022 cały rok będę mial na minus. Nie dość że stracę konto to jeszcze stracę na podatku za 2021, z konta i tak nic nie wypłacę a za straty US mi nie odda kasy... Same straty XD
@Byku555: szkoda gadać, przynajmniej już wiem żeby uważać u polskiego brokera na sytuację kiedy kończy się rok a zaczyna nowy bo gdybym zrobił w 2021 100k zysku i gral dalej bez wypłacania i w 2022 w styczniu bym uwalił to konto to bym się #!$%@?ł jakbym miał oprócz tego jeszcze zapłacić podatek 19k xD
@Paranoija: ma w postaci auta a pieniądze na giełdzie czy u brokera nigdy nie są twoje dopóki ich nie wypłacisz bo to broker ma nad nimi pełną kontrolę a nie ty dlatego tak często się mówi aby nie trzymać kasy na giełdach bo jak zniknie to razem z twoimi pieniędzmi. Przykład z dupy
@Tony76: Masz rację, do pełnej analogi trzeba dodać, że nowo zakupione auto sprzedałeś na złom za 500 zł.

Tak samo nowo zakupionych akcji(które są w całości Twoje a nie brokera, możesz je na nawet przenieść gdzie indziej jak Ci aktualny tak nie pasuje) nikt Ci debilu nie kazał sprzedawać za mniej niż kupiłeś.
@Paranoija: zanim zaczniesz kogoś obrażać wpierw się doinformuj o co chodzi. Gdzie napisalem że chodzi o akcje? Gram na walutach, tego nie da się przenieść bo nie kupuje fizycznej waluty a tylko obstawiam wzrosty i spadki ale rozumiem że duma została urażona więc pochopnie napisałeś komentarz przez co zrobiłeś tylko z siebie idiotę. Miłej soboty.