Wpis z mikrobloga

@Bejro: Pokazałem, że wskaźnik PE nie działa, bo nie ma korelacji ze zwrotami z inwestycji i nie może działać, bo to są przeszłe zyski, które nic nie mówią o przyszłych wynikach spółek. Nie można na tej podstawie wysnuć wniosków, że w kolejnej dekadzie zwroty z giełdy będą słabe.
@Bejro: Z tą korelacją CAPE i wieloletnich zwrotów giełdy jest w rzeczywistości jeszcze gorzej, bo jeżeli kiedykolwiek na takim wykresie punkty układają się w "smugi", "krzywe", czy inne kształty, to znaczy, że nakładają się na siebie interwały.

Także na wykresie, który słusznie wstawił @krocionog powinno być około 100 punktów (po jednym na każdy rok). A na wykresie CAPE i 10-letnich zwrotów z giełdy maksymalnie około 10 punktów. (po jednym na każdą
Pobierz RGB_XYZ - @Bejro: Z tą korelacją CAPE i wieloletnich zwrotów giełdy jest w rzeczywist...
źródło: comment_1643499098w3F7hWWiOSutJSh9FJRuXj.jpg
@krocionog: Ogólnie ten pic pochodzi z tego artykułu Przeczytaj sobie paragraf "Why the post-Covid cycle will be different". W skrócie: będzie źle ale na pocieszenie obligacje poradzą sobie jeszcze gorzej. Kilka fragmentów:
"We are now at the opposite end of a 'super cycle', with record low interest rates and inflation expectations, and high valuations and margins"
"it is unlikely that this cycle will see the strong directional trending bull market type
@RGB_XYZ: O nie, ktoś tu próbuje robić z matematyki kurtyzanę. Powtórzyłem ten eksperyment i oczywistym jest, że wraz z dodaniem szumu jakość dopasowania spada i to niezależnie od pierwotnego zbioru danych. Nie jestem matematykiem więc nie wiem jak wyprowadzić pełen dowód, ale rozważając problem dla jednej zmiennej i stosując indukcję, zakładając, że dla każdego punktu p zostaną przypisane punkty p1 i p2 takie, że x(p1)=x(p2)=x(p) a y(p1)=y(p)+aσ i y(p1)=y(p)-aσ
@RGB_XYZ chyba, że nie wiesz na co patrzysz. h0 oznacza występowanie korelacji. Niskie p dla drugiego rozkładu oznacza, że należy odrzucić h0 i tym samym korelacja jest nieistotna.